بلکبری گوشی اندرویدی می‌سازد

گزارش‌ها حاکی است که شرکت کانادایی بلکبری که سابقا پیشتاز بازار تلفن همراه بود، در حال بررسی تجهیز گوشی هوشمند بعدی خود به سیستم عامل اندروید است.

در این گزارش به جزییات چندانی اشاره نشده و مشخص نیست که آیا اندروید این گوشی بلکبری از برند گوگل برخوردار خواهد بود و در آن دسترسی به پلی استور ممکن است یا خیر.

برای مثال تبلتها و گوشیهای فایر آمازون با نسخه‌های سیستم عامل منبع آزاد اندروید کار می‌کنند در حالیکه که گوگل مجوز آنها را نداده و بنابراین به پلی‌استور گوگل دسترسی ندارند و صرفا از اپلیکیشن‌های موجود در فروشگاه‌ آمازون استفاده می‌کنند.

شرکت‌های درگیر در این ماجرا در این باره اظهار‌نظر نکرده‌اند.

اقدام برای ساخت یک گوشی بلکبری با سیستم عامل اندروید گام دیگری به سمت ادغام صنایع است.

گوشی هوشمند استورم که در سال ۲۰۰۸ عرضه شد به عنوان پاسخی به محبوبیت آیفون اپل بود و اولین گوشی بلکبری بود که هیچ‌گونه صفحه کلید فیزیکی نداشت. در سال ۲۰۱۳ عرضه نسخه ۱۰ سیستم عامل بلکبری آن را به عنوان یک سیستم عامل که در آن اپلیکیشن در اولویت قرار دارد معرفی کرد بطوریکه که حتی با اپلیکیشن‌های ساخته شده برای اندروید سازگاری داشت.

شرکت بلکبری زمانیکه گوشیهای ویندوزی مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ یک جهش را در بازار تجربه کردند، به رده چهارم شرکت‌های بزرگ صادر‌کننده تلفن همراه تنزل پیدا کرد.

بلکبری اندرویدی احتمالا به زودی ساخته خواهد شد. البته سوال اساسی این است که آیا این گوشی به پلی‌استور گوگل دسترسی خواهد داشت یا خیر.

یاهو

نوشته بلکبری گوشی اندرویدی می‌سازد اولین بار در اخبار روز ایران پدیدار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *