بناهای تاریخی استان کردستان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: در راستای حفظ و نگهداری بافت بناهای تاریخی استان، این اداره کل بنا دارد این آثار را به بخش خصوصی واگذار کند.

بناهای تاریخی استان کردستان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، منصور مهرزاد در نشست بررسی واگذاری بناهای تاریخی استان به بخش خصوصی در سنندج اظهار کرد: کردستان دارای بناهای تاریخی بسیاری است که نشان‌دهنده ارزش‌های فرهنگی و تمدنی استان است میراث فرهنگی در صدد است تعدادی از این بناهای تاریخی را با کاربری مناسب و ایجاد فرصت‌های لازم برای رونق گردشگری و اشتغال‌زایی در استان احیا کند.

وی افزود: واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی ضمن احیای اثر تاریخی، به جریان زندگی و نگهداری آن‌ها برای نسل‌های آینده کمک می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان ادامه داد: تبدیل بناهای قدیمی به موزه و اماکن فرهنگی و گردشگری، ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه گردشگری و اقدامی ماندگار و موثر برای حفظ اصالت و معرفی هرچه بهتر فرهنگ منطقه محسوب می‌شود.

وی افزود: احیای بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری جزو اولویت‌های کاری این اداره‌کل است به‌طوری‌ که با تشویق بخش خصوصی و واگذاری بناهای تاریخی به این بخش و تعریف کاربری‌های مناسب گردشگری و فرهنگی به‌دنبال رونق بیش‌ازپیش این صنعت در استان هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه عمارت ملک‌التجار سنندج یکی از بناهای تاریخی استان است که به بخش خصوصی واگذار شده است، یادآور شد: با واگذاری این عمارت تاریخی به بخش خصوصی، گامی بلند برای احیا، مرمت و بهره‌برداری از این مکان برداشته می‌شود و قطعاً این مهم تاثیر بسیار زیادی در جذب گردشگر نیز دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که شرایطی فراهم شود بناهای تاریخی استان با همکاری و تعامل میان ادارات مربوطه به سمت احیا و بهره‌برداری مناسب حرکت کند.

انتهای پیام/


فرهنگ و هنر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ