بنزین متانولی در ایران تولید نمی‌شود

۰۹م اسفند ،

بنزین متانولی در ایران تولید نمی‌شود

مدیر عامل شرکت پالایش و نفت امام خمینی (ره) شازند با تاکید بر این که فعلا ترکیبات الکلی را به بنزین اضافه نمی‌کنیم، اظهار کرد: با بررسی‌های بیشتر و طراحی موتور‌های خاص در آینده مشکلی برای مصرف متانول یا اتانول نخواهیم داشت.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از ایسنا، سیدعلی اکبر میرقادری در گفت و گو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاکید کرد: با بررسی های بیشتر در آینده و طراحی موتورهایی که قابلیت مصرف بنزین متانولی را دارند، از نظر استانداردها مشکلی برای مصرف متانول یا اتانول به عنوان پایه‌های الکلی برای بهبود سوخت بنزین نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در تولید بنزین متانولی باید به مولفه‌هایی چون دوفاز شدن در صورت استفاده از آب، بحث فنی و تولید نوعی موتور که بنزین با پایه الکلی را مصرف کند، توجه کرد.

مدیرعامل شرکت پالایش و نفت امام خمینی (ره) شازند با اشاره به این‌که در کشورهایی از جهان از بنزین متانولی استفاده می‌شود، گفت: در دنیا بین سه تا ۱۵ درصد حجمی از پایه‌های الکلی به عنوان افزودنی برای افزایش بهبودی سوخت استفاده می‌کنند و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

میرقادری با تاکید بر تولید بنزین متانولی در دنیا اظهار کرد: فعلا در ایران ترکیبات الکلی را به بنزین اضافه نمی‌کنیم اما باید توجه داشت که در سایر نقاط دنیا با توجه به نوع موتور طراحی شده و ترکیباتی که برای کمپوزیشن بنزین در نظر گرفته می‌شود، از ترکیبات الکلی با پایه متانول و گاهی اتانول به عنوان افزودنی استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا پس از رونمایی از بنزین متانولی در ایران، انجمن خودروسازان دربارهٔ تبعات تولید بنزین اتانولی بر سلامت جامعه اخطار داد.

همچنین این انجمن تاکید کرد که خودروهای ایران توان مصرف بنزین متانولی را ندارند و استفاده از این نوع سوخت سبب آتش‌سوزی و حتی کور شدن اشخاص جامعه می‌شود.

چهارشنبه ۹ اسفند   ۱۴:۵۹

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

تیمهای راه یافته به نیمه نهایی مشخص شد آخرین اخبار لیگ ملت های والیبال 2021 نتایج زنده بازی ها