بنزین پاک در همه جایگاه های تهران توزیع می گردد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران گفت: از هفته آینده بنزین پاک، ١٠٠ درصد بنزین توزیع شده در تهران را تشکیل می دهد.

مصطفی کشکولی در گفت و گو با خبرنگار شانا، افزود: توزیع بنزین پاک در کلانشهر تهران به مرز ٨ میلیون لیتر در روز رسیده است و این میزان حدود ٧٠ درصد مصرف کل این شهر را تشکیل می دهد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: در هفته آینده کل مصرف بنزین تهران را این نوع بنزین (بنزین پاک) تشکیل خواهد داد.

کشکولی تصریح کرد: هم اکنون عرضه بنزین مورد نیاز شهرهای اراک و کرج از نوع بنزین پاک است.

توزیع ٢۴ میلیارد لیتر سوخت مایع

وی در مورد سوخت رسانی به نیروگاه ها گفت: سوخت رسانی به همه بخش ها به ویژه نیروگاه های کشور به منظور تولید پایدار برق انجام شده است .

کشکولی ادامه داد: با توجه به شدت برودت هوا در سراسر کشور، مصرف سوخت نیروگاه های کشور افزایش یافت، به گونه ای که از ابتدای سال تاکنون حدود ٢۴ میلیارد لیتر سوخت مایع در نیروگاه های کشور مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تصریح کرد: سرمای اخیر حاکم برکشور سبب شد مصرف سوخت مایع این بخش (نیروگاه ها) به ١۴٣ میلیون لیتر در روز افزایش یابد که این مقدار ۴,۵ میلیون لیتر (٢۴ درصد) بیشتر از مدت مشابه سال پیش است.

کشکولی با بیان اینکه در بهمن ماه امسال روزانه به طور میانگین بیش از ٢۶٠ میلیون لیتر انواع فراورده های نفتی در کل کشور توزیع شده است، تاکید کرد: هم اکنون مشکلی در زمینه تامین سوخت مورد نیاز مصرف کنندگان وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تصریح کرد: با تلاش همکاران مجموعه شرکت ملی پخش روند تامین سوخت و ارسال آن به بخشهای مختلف  ادامه خواهد یافت.

ذخیره بنزین نوروزی در حد مطلوب است

کشکولی همچنین در مورد ذخیره سازی بنزین مورد نیاز در نوروز سال ٩٣ گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، موجودی استراتژیک بنزین کل کشور در حد مطلوبی قرار دارد و نگرانی از بابت تامین بنزین در نوروز  آینده نخواهیم داشت.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.