بنزین یورو ۴ پالایشگاه‌ها حین انتقال به جایگاه‌ها با مازوت و گازوئیل مخلوط می‌شود

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: بنزین‌های تولیدشده با استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه‌ها در حین انتقال به جایگاه‌ها دیگر دارای استاندارد یورو ۴ نیستند چرا که بنزین تولیدی با مازوت و گازوئیل موجود در لوله‌ها، نفتکش و تانکرها مخلوط می‌شود.

 بنزین یورو 4 پالایشگاه‌ها حین انتقال به جایگاه‌ها با مازوت و گازوئیل مخلوط می‌شود

به گزارش ممتاز نیوز، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنزین یورو ۴ فقط در پالایشگاه‌ها استاندارد است و بنزین‌های بعد از پالایشگاه با مازوت و سایر فرآورده‌ها مخلوط شده است.

وی افزود: متأسفانه بعد از بنزین‌های تولید شده با استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه‌ها بنزین‌ها دیگر استاندارد یورو ۴ خود را از دست می‌دهند چرا که بعد از تولید این بنزین‌ها در پالایشگاه محموله تولید شده از طریق لوله‌ها و نفتکش و تانکرهایی که پیش‌تر مازوت و گازوئیل حمل کرده‌اند مخلوط شده و عملاً دیگر بنزین یورو ۴ تحویل مردم نمی‌شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بایستی تانکرهایی که مخصوص حمل بنزین است را با تانکرهایی که با آن مازوت، گازوئیل و نفت کوره حمل می‌شود، متفاوت بوده و تانکرهایی مخصوص حمل بنزین در نظر گرفته شود چرا که اگر اینگونه نباشد، بنزین تولید شده با استاندارد یورو ۴ تبدیل به بنزین استاندارد یورو ۳ و پایین‌تر می‌شود و می‌تواند آثار زیان‌باری را بر زیست محیط به جای گذاشته و موجب تضعیف موتور خودروهای تولیدی شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *