بهای نفت در بازارهای آسیا کاهش یافت

۲۶اردیبهشت،

در پی انتشار یافتن آمار و ارقام ناامید کننده دربارهٔ تولید صنعتی در آمریکا، بهای نفت امروز ۲۶ اردیبهشت ۹۲ در بازار آسیا کاهش یافت.

به گزارش Consbank، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در معاملات صبح روز پنجشنبه در بازار آسیا هر بشکه نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه ژوئن با سی و سه سنت کاهش به نود و سه دلار و نود و هفت سنت رسید در همین  حال بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژوئن شانزده سنت کاهش یافت و به یکصد و سه دلار و پنجاه و دو سنت رسید.

“ریک اسنوپر”، تحلیلگر امور بازار نفت در موسسه “سی ام سی مارکتز “سیدنی، اعلام کرد آمار و ارقام ناامید کننده مربوط به میزان تولید صنعتی در آمریکا که این هفته انتشار یافت، نگرانی های فعالان و سرمایه گذاران بازار نفت را دربارهٔ وضعیت بزرگ ترین اقتصاد جهان تشدید کرد چرا که این آمار نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا به شدت کاهش یافته است.

این تحلیلگر افزود در چنین شرایطی سرمایه گذاران رویکردی احتیاطی در پیش گرفته اند. آنها منتظر می باشند اطلاعات بیشتر و جامع تری دربارهٔ شاخص های اقتصادی آمریکا از جمله بازار غیرمنقول و بازار کار که به طور مستقیم بر بهای نفت تاثیرگذار خواهد بود، منتشر شود.

بر اساس آمار و ارقامی که مسئولان اقتصاد آمریکا روز چهارشنبه منتشر کردند میزان فعالیت های کارخانه ای در منطقه نیویورک در ماه مه کاهش یافت  و همه این ها حاکی از تضعیف بخش صنعتی آمریکا است.

 روز قبل  تحت تاثیر انتشار یافتن برخی اطلاعات مبنی بر کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام در آمریکا که بزرگ ترین مصرف کننده طلای سیاه در جهان محسوب می شود، بهای نفت خام در بازار نیویورک و لندن افزایش یافته بود. در بازار نیویورک هر بشکه نفت خام شیرین سبک برای تحویل در ماه ژوئن نه سنت افزایش یافته و به نود و چهار دلار و سی سنت رسیده بود.

 در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژوئن با یک دلار افزایش یه یکصد و سه دلار و نود و هشت سنت رسیده بود.


بانک اطلاعاتی ساختمان | Consbank.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ