بهای طلا مجددا صعودی شد

بینا- بهای جهانی طلا روز چهارشنبه برای نخستین بار در سه روز گذشته افزایش یافت و به این ترتیب بهای این فلز گران بها که در سه ماهه سوم سال میلادی جاری، بیشترین صعود خود در بیش ازدو سال اخیر را تجربه کرده بود، بار دیگر بالا رفت.
به گزارش بینا ، افزایش تقاضای طلا به دلیل افزایش خرید آن از سوی بانک های مرکزی و سرمایه گذاران، موجب بالا رفتن بهای این فلز ارزشمند در روز جاری شد.
با توجه به کاهش ارزش پول به دنبال افزایش حجم سیاست های پولی انبساطی از سوی کشورهای مختلف (که با هدف تقویت اقتصاد صورت گرفت)، طلا اکنون سپری در برابر کاهش ارزش پول و کاهش نرخ رشد اقتصادی محسوب می شود.
بهای طلا برای تحویل فوری روز چهارشنبه در بازار فلزات لندن ۰٫۳ درصد افزایش یافت وبه یک هزار و ۷۶۵ دلار و ۲۰ سنت در هر اونس رسید.
همچنین بهای تحویل فوری طلا در بازار یاد شده در ساعت ۱:۵۲ بعد از ظهر امروز به وقت سنگاپور، یک هزار و ۷۶۳ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس بود.
بهای این فلز ارزشمند در تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) یک هزار و ۷۸۷ دلار و ۵۲ سنت در هر اونس بود که بالاترین قیمت از ۲۹ فوریه (اوایل اسفند ۹۰) است.
طلا در سه ماهه سوم سال جاری، بیشترین افزایش قیمت از سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ تا کنون را تجربه کرد.
بهای طلا برای تحویل در ماه دسامبر (۱۱ آذر تا ۱۱ دی) روز چهارشنبه در بازار کامکس نیویورک اندکی تغییر کرد و به یک هزار و ۷۶۶ دلار در هر اونس رسید.
دارایی طلای صندوق های سرمایه گذاری مشترک دیروز (سه شنبه) به دو هزار و ۵۵۱ تن و ۸۵۹ کیلوگرم رسید.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ