بهای نفت خام سبک ایران از مرز ۱۱۳ دلار فراتر رفت

میانگین وزنی بهای هر بشکه نفت خام سبک صادراتی ایران از ابتدای ماه جاری میلادی تا کنون به ۱۱۳ دلار و ۹۳ سنت رسیده است.

به گزارش شانا، بر اساس آخرین گزارش امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران، میانگین وزنی بهای فروش نفت خام سبک ایران به مقصدهای مختلف از ابتدای ماه سپتامبر سال جاری میلادی (۱۱ شهریور) تا روز دوشنبه سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) به ۱۱۳ دلار و ۹۳ سنت افزایش یافت.

میانگین وزنی بهای نفت خام سنگین ایران نیز در دوره یاد شده افزایش یافت و به ۱۱۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام سبک ایران در بازار آسیا به ۱۱۳ دلار و ۴۹ سنت، در بازار شمال غربی اروپا به ۱۱۵ دلار و ۷۱ سنت، در بازار مدیترانه به ۱۱۲ دلار و ۷۳ سنت و در بازار آفریقای جنوبی به ۱۱۴ دلار و ۸۳ سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام سنگین ایران نیز در دوره مورد بررسی در بازار آسیا ۱۱۱ دلار و ۶۶ سنت، در بازار شمال غربی اروپا ۱۱۴ دلار و سه سنت، در بازار مدیترانه ۱۱۱ دلار و ۱۳ سنت و در بازار آفریقای جنوبی به ۱۱۳ دلار و ۱۳ سنت بود.

در پایان معاملات دیروز (سه شنبه ۱۴ شهریور) قیمت نفت خام برنت در بازار آی سی یی لندن برای تحویل در ماه اکتبر ۱۱۴ دلار و ۱۸ سنت و بهای هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر، ۹۵ دلار و ۳۰ سنت بود.

امیدواری به اتخاذ سیاست های تشویقی اقتصادی از سوی بانک مرکزی آمریکا، تعطیلی بیشتر تأسیسات تولید نفت در خلیج مکزیک در پی طوفان آیزک و شایعه آزادسازی ذخایر استراتژیک سوخت آمریکا، مهمترین عوامل تأثیرگذار بر نوسان قیمت نفت در روزهای گذشته بوده اند.


اخبار انرژی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *