بهترین و بدترین مایکل شوماخر در تاریخ اتومبیلرانی

۱۲م آذر ،

اسطوره ی اتومبیلرانی جهان پس از شرکت در گرندپریکس برزیل، برای همیشه با رقابت های حرفه ای اتومبیلرانی خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری روئیترز، وی در طول دوران طلایی حرفه ی رانندگی اش توانسته عناوین بسیاری را کسب کند و الگو و نمونه ی راننده های جوان بسیار باشد. این گزارش به بهترین و بدترین عملکردهای وی در طول تاریخ رقابت فرمول یک پرداخته است:

**بهترین ها:

۱- بلژیک ۱۹۹۲

این مسابقه به اولین برد شوماخر در هوای بارانی شد. او در این رقابت توانست تمام توانایی های تکنیکی خود در زمانبندی و مهارت اتومبیل در هوای بارانی را به نمایش بگذارد. او پس از گذشتن مدتی از مسابقه متوجه شد که تایرهایش مستهلک شده در نتیجه برای تعویض آنها اقدام کرد و با این وجود عنوان مهر قاضی را از آن خود کرد.

۲- بلژیک ۱۹۹۵

بردی که با جنجال و حواشی بسیاری همراه بود.شوماخر در مکان شانزدهم خط آغاز قرار داشت با این حال توانست به راحتی پیروز این دیدار باشد اما در نهایت از انجام یک مسابقه محروم شد چرا که در نزدیکی های خط پایان برای جلوگیری از سبقت گرفتن حریفی که او را سایه به سایه دنبال می کرد حرکات موجی روی پیست انجام دادخ بود.

۳- اروپا ۱۹۹۵

این مسابقه آخرین رقابت اروپایی شوماخر برای تیم بنتون بود. این پیروزی زیباترین پیروزی وی در جلوی چشمان هواداران خانگی محسوب می شد و او توانست ۲ دور مانده به پایان از هم پیشی بگیرد و ادامه مسابقه را یکه تاز پیست باشد.

۴- اسپانیا ۱۹۹۶

این مسابقه اولین برد شوماخر باز هم در باران و این بار برای تیم فراری بود. او در شرایطی پیروز این مسابقه شد که تنها ۲ مکانیک در گاراژ داشت و با این حال توانست ۴۵ ثانیه از حریف خود آلسی زودتر به خط پایان برسد.

۵- مجارستان ۱۹۹۸

مسابقه ای الهام بخش که بعدها توانست انگیزه بسیاری به راننده های جوان تر بدهد.

شوماخر توانست با درخشش در این مسابقه سریع تر از دیگر حریفان خود به خط پایان برسد.

۶- ژاپن ۲۰۰۰

این رقابت اولین رقابتی بود که شوماخر با پیروزی در آن توانست عنوان قهرمانی را پس از ۲۱ سال برای فراری بدست آورد. این مسابقه به یکی از پر احساس ترین رقابت ها برای وی بدل شد.

**بدترین ها:

۱- استرالیا ۱۹۹۴:

شوماخر در این دیدار با اتهامات غیر قابل قبولی چون تقلب و تصادف عمدی با حریف خود روبرو شد.

او در گرندپریکس استرالیا که قهرمان فرمول ۱ را معرفی می کرد به همراه برایتون دیمون از انجام رقابت ها محروم شد و در آخر نیز تنها به سبب امتیاز بیشتر به عنوان قهرمان رقابت های فرمول ۱ مدال طلا گرفت.

۲- انگلیس ۱۹۹۴:

مسئولان این رقابت به شوماخر پرچم مشکی نشان دادند و از او خواستند به سبب خطایی که کرده بود متوقف شود اما او این پرچم را نادیده گرفت و بعدا نیز اعلام کرد آنرا ندیده است. همین موضوع سبب شد تا وی از انجام ۲ مسابقه محروم و تیم بنتون نیز به پرداخت جریمه ی ۵۰۰ هزار دلاری محکوم شد.

۳- اروپا ۱۹۹۷

تصادف عمدی دیگر برای شوماخر این بار با جوز. او سعی کرد در طول رقابت حساس و تعیین کننده در قهرمانی حریف خود را از لیست خارج کند. همین موضوع سبب شد تا او این دیدار فینال اخراج شود.

۴- استرالیا ۲۰۰۲:

یکی از تلخ ترین روزها در طول تاریخ رقابت های فرمول ۱ مسئولان تیم فراری به روبن دستور دادند تا در دور نهایی سرعت خود را حکم کند تا شوماخر از او عبور کرده و قهرمان شود. البته نیازی نیز به این کار نبود چرا که این راننده ی آلمانی از ۵ رقابت قبلی خود ۴ رقابت را با پیروزی پشت سر گذاشته بود و توانست با شکستن رکورد قهرمان شود.

۵- مجارستان ۲۰۱۰:

شوماخر که برای بدست آوردن مکان دهم با باری چلو در رقابت بود در حرکتی ناجوانمردانه وی را به کناره پیست با سرعتی معادل ۳۰۰ کیلومتر در ساعت به دیوار پیست کوباند.

او مکان دهم را از دست داد و به عنوان جریمه نیز از انجام ۱۰ مسابقه محروم شد. بری چلو بعدا گفت این دیدار و حرکتی که شوماخر انجام داده بود خطرناک ترین اتفاق ای بود که در طول رقابت های اتومبیلرانی برای وی رخ داده بود./مح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ