بهرام سارنگ، خواننده موسیقی ایرانی درگذشت

کافه موسیقی- بهرام سارنگ، خواننده موسیقی ایرانی، شب گذشته ـ ١٨ شهریور ـ بر اثر بیماری سرطان در آمریکا درگذشت.

به گزارش «کافه موسیقی» بهرام سارنگ  ۱۳ مهر ۱۳۳۰ در میانه متولد شد. بیش از ده سال نداشت که آوازها و ترانه های پخش شده از رادیو را زمزمه وتکرار میکرد. برنامه گلهای رادیوکه نخستین آموزگارش بود و شنیدن آواز بزرگانی چون بنان، قوامی، ادیب خوانساری، دردشتی، اقبال آذر و دیگران او را با دستگاههای موسیقی ایرانی آشنا کرد تا آنجا که در نوجوانی گوشه های مهم آواز ایرانی را می شناخت. در۱۳ سالگی به آموختن نوازندگی ویولون پرداخت و همزمان با مقـدمات تئوری موسیقی آشنا شد، ۱۵ ساله بود که نخستین اجـرای آواز در صحنه را تجـربه کرد و در۱۷ سالگی آوازش از رادیو تبـریز پخش شد.
همنشـینی با هنرمندان موسیقی ایرانی در تبـریـز همچون دکتر احـد بهجت و دکتر فـراهـی و بدست آوردن سـه دوره مقام نخست آواز در مسابقات هنری آموزشگاه های آذربایجان شرقی، انگیزه های او را در یادگیری هـرچه بیشتر آواز و گوشه هـای موسیقی ایرانی بیش از پیش کرد.
در سال ۱۳۵۰ برای ادامه تحصیل به تهران آمد و همزمان در کلاسهـای شبانه هنرستان عالی موسیقی ردیف های آواز را از استاد محمـود کریمی فراگرفت، زنده یاد استاد اسماعیل مهـرتاش نیز او را در دانش اندوزی آواز بسیـار یـاری کرد.
در سال ۱۳۵۶ آواز او از رادیو ایران پخش شـد، از سال ۱۳۶۱ برای مشق خوشنویسی به خدمـت استاد مرتضـی عبدالـرسـولی (خوشنویس وموسیقیـدان وشاگرد برجستـه حبیب سماعی) رسید و مدت ۵ سال ضمن آموزش خوشنویسی از دانسته های آن عـارف وارسته بهـره جست. از سال ۱۳۶۷ همکاری خودرا با انجمن موسیقی ایران و واحد موسیقی رادیو و تلویزیون و گروه های موسیقی آغـاز نمود و کنسرت های فراوانی را در درون و بیرون کشور برگزار کرد.

خانه موسیقی در پیامی این ضایعه را به جامعه هنری و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت و برای بازماندگان ایشان آرزوی صبر و شکیبایی کرد.

کافه موسیقی::صفحه اصلی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ