بهره‌برداری از مرکز تازه نگهداری بی‌خانمان‌ها در تهران

۲۷ آبان ،

52-68.jpg

مدیر عامل سازمان رفاه با اشاره به اینکه گرمخانه های شهر حدود هزار نفر ظرفیت پذیرش دارند که در مواقع ضروری به هزار و ۵۰۰ نفر می رسد گفت: هم‌اکنون ۲ مرکز فرامنطقه ای فعال برای اسکان اشخاص بی خانمان در تهران وجود دارد و تا ۲۰ روز آینده یک مرکز نیز با ظرفیت ۲۰۰ نفر به طور شبانه روزی در منطقه ۱۶ به بهره برداری می رسد .

به گزارش تفسیری سرویس «شهری» ایسنا، حسین زارع صفت در مورد اقدامات شهرداری تهران برای ساماندهی بی خانمان ها در شهر تهران اظهار کرد : وجود بی خانمان ها در سطح شهر از منظر نمای شهری جلوه نامناسبی را در شهر ایجاد می کند و سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهر تهران در طول سال خدمات گسترده ای را به این اشخاص ارائه می دهد.

وی ادامه داد: یکی از ماموریت های سازمان رفاه در فصل سرما ساماندهی اشخاص بی خانمانی است که سر پناهی ندارند و در این جهت در سطح شهر اقامت گاه هایی به صورت اسکان موقت شبانه روزی احداث شده تا این اشخاص از جای خواب، پوشاک و غذای مناسب برخوردار شوند.

زارع صفت افزود : همچنین در اقامتگاه های شبانه روزی شهرداری تهران برای اشخاص بی خانمان خدماتی نظیر امکانات درمانی و ویزیت رایگان، برخورداری از امکانات بهداشتی و امکانات استحمام نیز فراهم شده است.

به گزارش تفسیری ایسنا، مدیر عامل سازمان رفاه با بیان اینکه ما در طول سال مخاطبان خود را در این اقامت گاه ها داریم اما بر اساس آمار، در فصل سرما تعداد این بی خانمان ها افزایش می یابد، گفت: با فرا رسیدن فصل سرما، گرمخانه های شهر تهران تجهیز و نوسازی شدند و ظرفیت پذیرش اشخاص نیز نسبت به سال قبل افزایش یافته و هم اکنون گرمخانه های سطح شهر حدود هزار نفر ظرفیت پذیرش دارند که در مواقع ضروری به هزار و ۵۰۰ نفر می رسد.

وی با اشاره به ساخت مکان های اضطراری برای استقرار این اشخاص در سطح شهر، عنوان کرد: این مکان ها در حال آماده سازی است و به زودی شاهد استقرار مکان های اضطراری در مناطق ۲۲ گانه پایتخت خواهیم بود به طوری که در هر منطقه یک مکان اضطراری برای شب های یخ بندان و اسکان موقت این اشخاص با همکاری شهرداری های مناطق پیش بینی شده است.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهر تهران گفت: هم اکنون ما دو مرکز فرامنطقه ای فعال برای اسکان اشخاص بی خانمان در تهران داریم و در حدود ۲۰ روز آینده یک مرکز نیز با ظرفیت ۲۰۰ نفر به طور شبنه روزی در منطقه ۱۶ به بهره برداری می رسد. یک مرکز نگهداری اشخاص بی خانمان نیز در منطقه ۹ در حال ساخت است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *