بهمنی اعلام کرد: دلایل پیش‌فروش سکه

۲۸ام بهمن ،

بینا- رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات برنامه این بانک برائ جمع آوری نقدینگی پایان سال، گفت: هدف بانک مرکزی از پیش فروش سکه صرفا جمع آوری نقدینگی نیست.
محمود بهمنی دربارهٔ آغاز دور تازه پیش فروش سکه گفت: همان طور کە وعده داده شده بود، پیش فروش سکه در اوایل اسفند اعلام  و آغاز می گردد و به میزان کافی در اختیار کلیه هموطنان قرار می دهیم.
براساس گزارش مهر، رئیس کل بانک مرکزی ایران در خصوص قیمت پیش فروش سکه نیز تاکید کرد: به طور قطع پیش فروش سکه با قیمت کمی کمتر از قیمت روز برائ شش ماه آینده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
بهمنی همچنین تصریح کرد: این مسئله بیشتر تامین نیازهای مردم در پایان سال است و تعداد این سکه ها نیز به اندازه ای نیست کە کسی بخواهد روی ارقام ۵۰ یا ۱۰۰ هزار سکه خریداری کند، در اختیار وی قرار گیرد.
وی ادامه داد: شش ماه بعد از زمان ثبت نیز سکه ها در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال کە پیش فروش سکه از نگاه نمایندگان مجلس نمی تواند راهکار مناسبی برائ جمع آوری نقدینگی  و کاهش تورم باشد، گفت: استدلال بانک مرکزی برائ پیش فروش سکه در مرحله اول تامین نیاز موجود در بازار در این خصوص است تا نیازهای مردم در پایان سال سبب افزایش قیمت نشود.
وی ادامه داد: پیش فروش سکه تنها یکی از راه های جمع آوری نقدینگی است و اوراق مشارکت نیز راه دیگری است و مجموعه این اقدامات می تواند نقدینگی را جمع آوری کند.
بهمنی در این خصوص تاکید کرد: هدف ما از پیش فروش سکه صرفا جمع آوری نقدینگی نیست  والبته این مسئله تا اندازه ای می تواند نقدینگی را نیز کنترل کند اما به تنهایی این اقدام کافی نیست.
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص انتقاد نمایندگان مجلس به بانک مرکزی در خصوص عدم هدایت مناسب نقدینگی به بخش تولید نیز گفت: ما به بانکها تکلیف کرده ایم کە این منابع را به بخش تولید سوق دهند.
براساس گزارش پایگاه اینترنتی خانه ملت، بهمنی  در خصوص ارائه تسهیلات بانکها به واحدهای تولیدی در پایان سال نیز گفت: تسهیلات طبق روال سال های قبل به واحدهای تولیدی پرداخت می گردد و جزئیات آن نیز در روزهای آتی اعلام می گردد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. حیدر گفت:

    بابا یکی جلوی این نابغه بگیره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ