به راحتی سیم‌کارت فعال‌ بخرید!

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

به گزارش ممتازنیوز، علیرغم مصوبات قانونی و اطلاع‌رسانی اپراتورها برای مقابله با فروش سیم کارت‌های فعال، اما بازار این کالا همچنان فعال و دارای مشتری است.

گشتی در بازار سیم‌کارت‌ کشور، نشان می‌دهد همچنان خرید و فروش سیم‌کارت‌های فعال، یکی از ارکان این بازار است.علیرغم مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات برای ممنوعیت ثبت بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نام یک فرد، اما همچنان سیم‌کارت‌هایی فعال به نام افراد در بازار وجود دارد.

از سوی دیگر در مقاطعی یکی از اپراتور‌های تلفن‌همراه، عواقب فروش سیم کارت‌های فعال و عدم انتقال مالکیت را متذکر شد.اما هنوز بازار سیم‌کارت‌های فعال مشتری خود را دارد.
tymlbe1xo0ri8lroe0gk.jpg
در این بازار قیمت سیم‌کارت همراه اول ۴۵ هزار تومان، سیم کارت ایرانسل ۳۰ هزار تومان و سیم‌کارت رایتل ۶۰ هزار تومان اعلام می‌شود.قیمت اصلی سیم‌کارت‌های همراه اول ۱۰ هزار تومان، سیم کارت ایرانسل ۵ هزار تومان و سیم‌کارت رایتل ۲۰ هزار تومان است.علت قیمت گران‌تر سیم‌کارت رایتل ارائه خدمات نسل ۳ عنوان می‌شود.

یکی از فروشندگان این سیم‌کارت در باره مشتری‌های این کالا به خبرنگار ما ، گفت: اتباع خارجی، کلاهبرداران و افرادی که وقت و حوصله ثبت سیم‌کارت را ندارد، مشتری‌های سیم‌کارت‌های فعال هستند.با توجه به علنی بودن این خرید و فروش در بازار، به نظر می‌رسد در صورت وجود عزمی برای مقابله با این پدیده، موضوع برای مشتری و نهادهای نظارتی قابل رویت است.
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *