به سایت شرکت‌های بزرگ حمله خواهد شد

درحالی که قانونگذاران آمریکایی تصویب قانون حفظ و به اشتراک گذاری اطلاعات سایبر را بررسی می‌کنند تا شرکت‌ها و دولتهای فدرال با همکاری یکدیگر از حملات آنلاین جلوگیری کنند، گروه هکرهای ناشناس اعلام کرد تمام شرکت‌هایی که از این قانون حمایت می‌کنند را هدف می‌گیرد.

به گزارش ایتنا از مهر، مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا به تصویب قانون مناقشه برانگیز حفظ و به اشتراک‌گذاری اطلاعات سایبر رأی داده تا دولت‌های فدرال با کمک سازمان‌های تجاری از این حق قانونی برخوردار باشند تا یکدیگر را نسبت به تهدیدهای سایبر آگاه کرده و از حملات آنلاین جلوگیری شود.

حفظ حریم خصوصی در اینترنت، بی‌طرف بودن این احساس را به وجود آورده است که این لایجه دربرگیرنده مرزهای کافی در رابطه با چگونگی و زمان نظارت دولت براطلاعات خصوصی نیست.

درخواست‌های آنلاین برای ممانعت از تصویب این لایحه صورت گرفته است و مخالفان آن بیش از یک میلیون امضا جمع کرده‌اند تا این لایحه به تصویب نرسد، اما به نظر می‌رسد که این اعتراض‌ها تاکنون هیچ تأثیری نداشته است از این رو گروه هکرهای ناشناس اعلام کردند که با “عملیات دفاعی: فاز ۲” این قانون را تغییر می‌دهند.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی بی جی آر، در ویدئوی اخیری که در سایت اشتراک گذاری ویدئو، یوتیوب منتشر شده، گروه هکرهای ناشناس اعلام کرده‌اند که حملات سنتی آنها به سبک ddos تأثیرگذاری خود را از دست داده است چرا که برخی از شرکت‌ها وب سرور خود را به نوعی ارتقا داده‌اند که در مقابل این حملات ایستادگی کند.

این گروه اعلام کرده‌اند که ما درمقابل زیرپاداشتن حق خود ساکت نمی‌مانیم از این رو درنظر داریم حمله اعتراض‌آمیزی به شرکت‌هایی انجام دهیم که از این قانون حمایت می‌کنند.

براساس اعلام گروه هکرهای ناشناس، این اعتراض از دیروز سه شنبه اول می( ۱۲ اردیبهشت ماه) آغاز شده و تا روز ۳۰ ژوئن ( ۱۰ تیرماه) ادامه می‌یابد و طی این حملات شرکت‌های at&t، آی بی ام، اینتل، مایکروسافت، وایرلس وریزون، بانک آمریکا، بانک چیس، هیل مک گراو، کوک و پپسی، تارگت، وال‌مارت، سی وی اس، ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس مورد هدف قرار خواهند گرفت.
 

اخبار اخبار IT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ