بیماری دیابت می تواند باعث تخریب بافت عصبی شود

بیماری دیابت می تواند باعث کمبود بیوتین (ویتامین B7) در بدن شود و کمبود این ماده مهم می تواند باعث تخریب بافت عصبی در بازوها و ساق پا شود.

به گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا، کارشناس نظارت بر غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از آنجایی که کمبود بعضی از ویتامین ها باعث تشدید بیماری دیابت می شود، باید کوشید تا مقادیر متناسبی از ویتامین ها در رژیم غذایی گنجانده شود.
 
دکتر فرهاد نظری ادامه داد:  ویتامین  C برای ورود به داخل سلول های بدن، نیاز به انسولین دارد و بر اساس یافته های پزشکی، مقدار این ویتامین در افراد دیابتی پایین تر از حد طبیعی است که لازم است برای رفع این کمبود، از میوه وسبزی فراوان وهم چنین مکمل ویتامین cاستفاده شود.
 
وی افزود: افراد دیابتی مبتلا به بیماری کلیوی، به دلیل بیماری کلیوی با عمل بسیاری از مواد مغذی باید به تغذیه خود توجه خاصی داشته و مصرف مکمل های تغذیه ای را تنها با تجویز پزشک متخصص تغذیه انجام دهند.
 
این کارشناس نظارت بر غذا وداروی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه خاطرنشان کرد: بعضی از داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون، باعث کمبود ویتامین B12در بدن می شوند که به دلیل تاثیر منفی کمبود این ویتامین در تخریب بافت های عصبی، باید با منابع حاوی ویتامین ۱۲B از خطر ابتلا به این مشکل پیشگیری کرد./عط


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ