بیمه بیکاری میلیون‌ها آمریکایی قطع می‌شود

جام جم آنلاین: درحالی که ۱۳ میلیون آمریکایی بیکارند، دولت امریکا می خواهد مزایای بیکاری افراد را قطع کند که با این کار تنها منبع درآمد میلیون ها خانوار آمریکایی به زودی قطع می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی وورلد سوسیالیست، از آغاز امسال تاکنون مزایای بیکاری ۵۰۰هزار آمریکایی قطع شده است و قرار است مزایای بیکاری ۲ میلیون نفر دیگر نیز تا اول ژاویه سال ۲۰۲۱ قطع شود.

ایالت آیداهو هفته گذشته بیمه بیکاری را قطع کرد و به ۳۱ ایالت دیگر در آمریکا پیوست که از آغاز امسال بیمه بیکاری را قطع کرده‌اند.

با آغاز سال جدید میلادی، دیگر هیچ ایالت آمریکا بیش از ۲۶ هفته بیمه بیکاری پرداخت نخواهد کرد.

این در حالی است که شمار زیادی از افراد در این کشور حدود چهل هفته نیز بیکار بوده‌اند.
جورج ونت وورث از مقامات برنامه قانون بیکاری ملی می گوید:« قطع کردن بیمه بیکاری دو میلیون نفر آن ها پس از کریسمس کار ظالمانه‌ای است.»

با وجود آگاهی از تأثیرات فاجعه بار قطع شدن بیمه بیکاری با این حال رسانه ها و نامزدهای انتخاباتی در آمریکا به آن توجه زیادی نشان نمی دهند. علاوه بر این دولت اوباما اعلام کرده است در پی افزایش مدت زمان پرداخت بیمه بیکاری نیست.

ونت وورث گفت:« مزایای بیکاری جزء برنامه های دولتی محرک و مفید محسوب می‌شود. تقریباً همه وجوه بیکاری وارد اقتصادی محلی می شود. متوسط حقوق بیکاری تنها هفته‌ای سیصد دلار است و این همان چیزی است که مردم  برای زنده ماندن بدان نیاز دارند. »

در حالی قرار است مزایای بیکاری دو میلیون آمریکایی قطع شود که از بهبود بازار کار در این کشور خبری نیست.

ماه گذشته نرخ بیکار در آمریکا افزایش یافت و به هشت و ده دهم درصد رسید این در حالی است که نرخ واقعی بیکاری در این کشور – که شامل آنهایی می شود که در پی یافتن کار نیستند – از چهارده و  پنج دهم درصد در ماه مارس به پانزده درصد افزایش یافته است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ