بی‌توجهی سازمان استاندارد به کیفیت نان


بی‌توجهی سازمان استاندارد به کیفیت نان

۱۴:۰۰ (چهارشنبه ۴ مرداد )
اخبار مرتبط
نسخه چاپی نسخه چاپی

نان همچنان با کیفیت پائین و به صورت خمیری به دست مردم می‌رسد و در تولید آن هم از جوش شیرین استفاده می‌شود. مردم هم دیگر به کیفیت‌ پایین‌ نان سنتی عادت کرده‌اند. اما مسوول اصلی این وضعیت کیست؟

 نان را می‌توان بدون شک پرمصرف‌ترین ماده غذایی بسیاری از مردم جهان و از جمله ایرانی‌ها دانست. سفره بدون نان برکتی نداشته و قوت لایموت چنان با زندگی مردم گره خورده که حتی دولت برای افزایش قیمت آن برنامه جداگانه‌ای را در مقایسه با سایر کالاها به اجرا درآورد.

اما مردم ایران سالها است که از کیفیت پایین نانی که خریداری می‌کنند، ناراضی بوده و آن‌قدر به این نارضایتی بی‌توجهی شده که مردم هم دیگر به وضعیت موجود عادت کرده‌اند و اگر نان باکیفیت بخرند، شاید تعجب کنند.

از سوی دیگر انتظار می‌رفت با ورود نان صنعتی به کشور تا حدودی رضایت مردم جلب شود، اما نان صنعتی با توجه به قیمت بالا هرگز نتوانست انتظارات را برآورده کرده و نارضایتی مردم را از نان سنتی جبران کند. هدفمندی یارانه‌ها هم که از آن به عنوان عاملی برای افزایش کیفیت نان یاد می‌شد، هر چند که طبق آمارها از دور ریز یا به عبارت دیگر اسراف نان جلوگیری کرد ولی نتوانست چندان تاثیری بر کیفیت آن داشته باشد. از آن سو استاندارد پرمصرف‌ترین ماده غذایی موجود در کشور نیز اجباری نبوده و این به معنای آن است که هزاران نانوایی در سراسر کشور می‌توانند هر طور که دلشان بخواهد نان را تحویل مردم دهند.

در این بین سازمان استاندارد به عنوان متولی اصلی حوزه استاندارد و کیفیت در کشور تاکنون اقدام موثری در راستای بهبود کیفیت نان تولیدی در کشور انجام نداده است.

اخیرا طرحی در سه منطقه تهران برای پایش استاندارد نان به اجرا درآمده که تاکنون نتایج این طرح اعلام رسمی نشده است. اما برخی گزارش‌ها حاکی از وضعیت نامطلوب نانوایی‌های تهران بوده که در این طرح وضعیت کار آنها بررسی شده است.

با این وجود مدیرکل استاندارد تهران، رئیس خود یعنی نظام‌الدین برزگری را مسوول اعلام نتایج طرح فوق می‌داند و برزگری هم می‌گوید که نتایج طرح هنوز نهایی نشده و از بیان جزئیات خودداری می‌کند.

مدیرکل صنایع غیرفلزی سازمان استاندارد هم که به تازگی به این سمت منصوب شده از پاسخگویی به این سوال درباره استاندارد نان طفره می‌رود. گویا سازمانی که قرار بود با جدایی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت مستقل تصمیم‌گیری کند، حال موضعی به مراتب تدافعی و بسته به خود گرفته است.

پیشتر مرکز پژوهشهای مجلس در آخرین گزارش خود با ارائه ۱۸ راهکار برای بهبود کیفیت نان تولیدی در کشور بر اجباری شدن استاندارد نان تاکید کرده بود. این در حالی است که سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان متولی اصلی بحث استاندارد کالا و خدمات در کشور تاکنون فعالیت چندانی در حوزه نان نداشته است.

.

.

..

.

.

.

ایسنا


Foodna RSS Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *