بیانیه شورای عالی تهیه‌کنندگان دربارهٔ اصلاح اساسنامه خانه سینما

۱۲م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرآنلاین شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در بیانیه‌ای عنوان کرد:

«با توجه به تحقق تشکیل شورای اصلاح اساسنامه خانه سینما شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران به عنوان صنف تهیه‌کنندگان عضو این تشکل فراگیر سینمایی، با جدیت خبرها و نتایج این شورا را دنبال می‌کند و برای حصول نتیجه‌ای مطلوب که به رفع بحران‌های موجود بیانجامد‌، انتظار می‌کشد.

مهمترین نگرانی و مطالبه شورای عالی تهیه‌کنندگان در این زمینه، پیشـگیری از تغییر یا کاهش ماهیت صنفی خانه سینما با تعریف جامعه اصناف سینمای ایران است که اساس وجودی خانه سینما و امنیت روانی و اجتماعی اعضای آن را تشکیل می‌دهد.

ماهیت صنفی خانه سینما به معنای تعامل این نهاد صنفی با دولت‌ها و احیای حقوق صنفی اصناف و تلاش جهت برقراری وحدت و اخذ رویه‌های عملیاتی در مسائل سینمای ایران است به نحوی که باب هرگونه تفرقه و تضاد را در حوزه سینمای ایران بسته و به صورت راهبردی به بستر سازی جهت تصمیم سازی‌های قانونی و مدبرانه بیانجامد.

سامان‌یابی و رونق مجدد تولید و نمایش و پخش، که رمز حیات سینمای ایران و عامل تقویت همه جریان‌های هنری و فرهنگی در کشور است، نیاز به جذب هر چه بیشتر عوامل و علاقه‌مندان سینمای  ملی ایران دارد که  شورای عالی تهیه‌کنندگان امیدوار است حاصل منطقی و عقلانی مباحث شورای اصلاح اساسنامه باشد.»

۵۸۲۴۶

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ