بیل گیتس به نحوه مدیریت استیو بالمر در مایکروسافت انتقاد دارد

۰۲م اسفند ،

فاوانیوز: “بیل گیتس” برای اولین بار در یک برنامه تلویزیونی زنده از روند فعالیت‌ها و نوآوری‌های کنونی مایکروسافت انتقاد کرد و توضیح داد که این روند اصلا وی را راضی نمی‌کند.

“بیل گیتس”(Bill Gates) موسس شرکت مایکروسافت که حدود ۵ سال می‌شود از این شرکت کناره‌گیری کرده است و در حال روند فعالیت آن را دنبال می‌کند، برای اولین بار در یک برنامه تلویزیونی زنده از روند فعالیت‌ها و نوآوری‌های کنونی مایکروسافت انتقاد کرد و توضیح داد که این روند اصلا وی را راضی نمی‌کند.

 “بیل گیتس” که در برنامه تلویزیونی شبکه CBS This Morning حاضر شده بود، نظر خود را در مورد اقدامات کنونی “استیو بالمر”(Steve Ballmer) گفت و خاطرنشان ساخت که فعالیت‌های او به عنوان مدیرعامل مایکروسافت گیتس را راضی نمی‌کند.

موسس مایکروسافت در این گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: «او و من دو فردی هستیم که همواره به خود انتقادات فراوانی داریم. باید گفت که طی سال قبل اقدامات جذاب و مورد توجهی تحت مدیریت استیو صورت گرفته است. سیستم‌عامل ویندوز ۸ که به عنوان کلید موفقیت آتی محسوب می‌شود، رایانه Surface محبوبیت فراوانی دارد، کاربرانی که به دنبال جست‌وجوگر اینترنتی متفاوت می باشند سراغ Bing می‌روند و کنسول بازی Xbox در سراسر جهان عرضه می‌شود.»

او در ادامه توضیح داد: «اما آیا این فناوری‌ها کافی است؟ نه! نوآوری‌های کنونی مایکروسافت در شرایطی به‌سر می‌برند که او و من را راضی نمی‌کنند.»

گیتس در این مصاحبه به طور خاص به وضعیت مایکروسافت در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اشاره کرد و توضیح داد که موقعیت مایکروسافت در این بازار اصلا خوب نیست.

این طور که مرکز تحقیقاتی IDC گزارش داده است، مایکروسافت تنها صاحب ۴/۲ درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند است.
او گفت که مایکروسافت بازار جهانی گوشی های هوشمند را به رقبا واگذار کرده است و اقدام قابل ملاحظه‌ای در این زمینه انجام نداده است.

به عقیده گیتس روش‌های کنونی مایکروسافت برای حضور در بازار جهانی گوشی اشتباه واضح و آشکار است و با گرفتن جلوی این اشتباهات می‌توان این موقعیت را بهبود بخشید.

منبع: پایگاه اینترنتی خبری ایتنا

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.