بیماری کشنده گیاهان به انسان هم سرایت کرد

برگ نقره ای بیماری کشنده گیاهان به انسان هم سرایت کرد.

بیماری کشنده گیاهان به انسان هم سرایت کرد

به گزارش ممتاز نیوز، قارچی که عامل بیماری کشنده «برگ نقره‌ای» برای گیاهان است، برای اولین‌بار در جهان یک کشاورز ۶۱‌ساله هندی را مبتلا کرده است.

این مرد که یک قارچ‌شناس است، ابتدا علائمی شبیه به آنفولانزا و مشکلاتی در قورت‌دادن غذا داشت، سپس مشخص شد که او به بیماری قارچی Chondrostereum purpureum مبتلا شده است.

پزشکان روی این مرد اسکن رادیوگرافی و سی‌تی انجام دادند.

در آزمایش اشعه ایکس روی قفسه سینه بیمار هندی هیچ مشکلی گزارش نشد، اما نتایج سی‌تی اسکن آن نوعی آبسه را در گردن او نشان می‌داد.

این نوع آبسه می‌تواند راه‌های هوایی را مسدود و عفونت‌های خطرناکی ایجاد کند که درصورت عدم تشخیص و درمان سریع می‌تواند کشنده باشد.

درنهایت پزشکان موفق شدند تا عفونت را به‌طور کامل از بدن مرد خارج کنند و آن را برای انجام آزمایش‌های بیشتر به سازمان بهداشت جهانی شمال هند بفرستند.

نکته قابل‌توجه در مورد پرونده این بیمار که سؤالات مهمی را برای پزشکان ایجاد کرده، توانایی پاتوژن‌های گیاهی در ایجاد بیماری برای انسان و حیوانات سالم است.

پروفسور «الین بیگنل» از مرکز قارچ‌شناسی «دانشگاه اکستر» انگلستان ادعا می‌کند که بیمار ممکن است یک نوع نقص ایمنی ژنتیکی ناشناخته داشته باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *