بیمه‌های تکمیلی قراردادشان را تمدید نمی‌کنند

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از بینا در تاریخ سهشنبه ۹ آبان ۹۱،

بینا- مسئولان سازمان نظام پزشکی و بعضی روسای بیمارستانهای خصوصی با اشاره به مشکلات مربوط به تمدید قراردادهای این بیمارستانها با بیمه‌های تکمیلی از بی‌اعتمادی جامعه پزشکی نسبت به بیمه‌ها سخن گفتند و خواستار رفع این مشکلات برای جلوگیری از سرگردانی مردم شدند.
به گزارش تفسیری بینا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، نشست مشترک رؤسا و نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای دولتی و خصوصی به منظور تسریع در تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با حضور شهاب الدین صدر رئیس کل، معاونان و مسئولان سازمان نظام پزشکی در محل این سازمان برگزار شد.
سیدشهاب‌الدین صدر، رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به جلسه پیشی نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای که دوم خرداد برگزار شد، گفت: با گفت‌وگوهای انجام شده در آن جلسه انتظار داشتیم که تفاهم لازم برای تمدید قرارداد بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی صورت گرفته باشد و مشکلات بیماران در این خصوص حل شود که متأسفانه تاکنون این اقدام انجام نشده است.
وی افزود: یکی از مسائل طرح شده از سوی سازمان نظام پزشکی در جلسه اخیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوع عدم تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی و سرگردانی بیماران است.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه نیز بررسی مشکلات و موانع سر راه تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با شرایط فعلی اقتصادی و تعرفه‌ها است تا در صورت نیاز ما هم در کنار شما بتوانیم با پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم زمینه تمدید هر چه سریعتر این قراردادها را فراهم کنیم.
علیرضا زالی، قائم مقام سازمان نظام پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل کار گروه ویژه‌ای از سوی سازمان نظام پزشکی با حضور نمایندگان این سازمان، بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های بیمه دولتی و خصوصی برای مذاکره و حل مسائل طرفین، پیشنهاد نمود که فعالیت این کار گروه جدی‌تر دنبال شود و اختلاف‌نظرهای موجود توسط این کارگروه پیگیری شود.
زالی با اشاره به ضرورت خوشنامی و اعتبار در فعالیت بیمه‌ها، عنوان نمود: یکی از اصول مهم فعالیت بیمه‌ها در جامعه میزان اعتبار و اعتماد مردم و اقشار مختلف به بیمه‌ها است در حالی که متأسفانه بدهی‌های سنگین بیمه‌ها به جامعه پزشکی سبب تنزل اعتبار این بیمه‌ها در بین بعضی از پزشکان خوشنام و بیماران مراجعه‌کننده به آنها شده است که در آینده فعالیت مفید بیمه‌ها را دچار چالش خواهد نمود.
در ادامه تعدادی از رؤسای بیمارستان‌ها مشکلات مربوط به تمدید قراردادهای سالیانه بیمه‌های تکمیلی با این بیمارستان‌ها را مطرح نمودند و در پاسخ تعدادی از مسئولان و نمایندگان سازمان ها و شرکت های بیمه‌ای به مسائل و دغدغه های آنان پاسخ دادند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *