بیمه خدمات درمانی بحران آینده کشوراست

۲۳م آذر ،

بینا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست سازمان بیمه سلامت با اشاره به مشکلات بیمه های درمانی در کشور، گفت: بحران آینده کشور می تواند بحران بیمه خدمات درمانی باشد.
به گزارش بینا، سید عبدالله عمادی با اشاره به اینکه بحران آینده کشور می تواند بحران بیمه خدمات درمانی باشد،به مهر اظهار داشت: متاسفانه وضعیت بیمه های درمانی در کشور مناسب نیست و این امر می تواند در آینده کشور را تهدید کند.
وی با بیان اینکه وضعیت منابع و مصارف صندوقها و موسسات بیمه ای در کشور متوازن نیست، گفت: متاسفانه قوانین و مقرراتی هم که در مجلس شورای اسلامی تصویب می گردد علیه افزایش منابع سازمان تامین اجتماعی و سایر صندقهای خدمات بیمه درمانی در کشور است.
سرپرست سازمان بیمه سلامت ایرانیان با اشاره به اینکه متاسفانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگاه بخشی، زودگذر و آنی به مسئله خدمات بیمه درمانی در کشور دارند، ادامه داد: عدم توازن منابع و مصارف صندوقها و موسسات بیمه درمانی می تواند مشکلاتی را در آینده ایجاد کند.
عمادی با بیان اینکه امروز شاهد ورشکستگی صندوق بیمه بازنشستگی در کشور هستیم، تصریح کرد: هم اکنون ۹۰ درصد از اعتبارات صندوق بیمه بازنشستگی را دولت پرداخت می کند و تنها ۱۰ درصد از اعتبارات آن توسط خود این صندوق تامین می گردد.
وی تصریح کرد: با استمرار این وضعیت در آینده چنین مشکلاتی نیز برای سایر صندوقهای بیمه درمانی کشور ایجاد می گردد.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ