بیکاران جویای کار، امسال حقوق می‌گیرند

درصورت تصویب نهایی مصوبه کمیسیون تلفیق، امسال بیکاران جویای کار می‌توانند از حقوقی معادل حداقل ۱۱۷ هزار تومان در ماه برخوردار شوند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اعلام این خبر به همشهری گفت: براساس مصوبه تلفیق در سال‌جاری ۲هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری اختصاص داده شده است. به گفته موسی‌الرضا ثروتی، براساس این تصمیم بیکاران مجرد ماهانه ۱۱۷هزارتومان و بیکاران متاهل۱۹۵ هزار تومان حقوق می‌گیرند. وی همچنین خاطرنشان کرد:

بیکارانی هم که پیش از این شاغل بوده و اکنون بیکار شده‌اند می‌توانند از حقوقی معادل ۵۵درصد میانگین حقوق ۳ماه آخر اشتغالشان برخوردار شوند. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه البته این را هم گفت که این اعتبار به‌منظور اجرای فاز اول قانون بیمه بیکاری بوده و ممکن است تمام شاغلان را تحت پوشش قرار ندهد.

وی تصریح کرد: آیین‌نامه شناسایی بیکاران هم‌اکنون توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهایی شده و آماده اجراست. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هم در این باره به خبرنگار ما گفت: قانون بیمه بیکاری سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و بر این اساس مقرر شد تا به بیکارانی که آماده اشتغال هستند ولی شغلی ندارند حقوقی تحت عنوان بیمه بیکاری پرداخت شود. به گفته محمدرضا باهنر منابع این قانون باید از محل اعتبارات قانون هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت شود که امسال در حال اجرایی شدن است.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. این یک رویاست . گفت:

    باخوراندن قرص استامینوفن این سرطان بیکاری را نمی توان درمان کرد . هیچ رشته ای و تخصصی بر سر کارخودنیست .ظوابط هیچ گونه جایی برای استخدام نداردولی روابط و (پ) ……. شاید بتوان با این مقدار جوانان مجرد و بیکار بتوانند تشکیل زندگی دهند و صاحب خانه و ماشین شوند و اندکی هم برای آیند از این مبلغ پس انداز بکنند . با این کار دادن حقوق اندک به بیکاران دردی رادرمان نخواهدکرد. از طرف فوق لیسانس بیکار .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *