بی مهری به بنزین یورو ۴

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 بی مهری به بنزین یورو 4

بی مهری به بنزین یورو ۴

پس از انتظارهای طولانی، بالاخره بنزین یورو ۴ با ضریب آلوده کنندگی کمتر، به مخزن تعداد اندکی از جایگاه های عرضه سوخت سرازیر شد و این امید به وجود آمد که با فراگیر شدن آن، حداقل درصدی از آلودگی هوا کاسته شد، اما گفته های رییس سندیکای جایگاه داران بنزین کشور بیانگر واقعیتی دیگر است.

به گزارش ممتازنیوز، بیژن حاج محمدرضا اظهار کرد: برخی جایگاه های عرضه بنزین در شهر کرج به دلیل تبخیر بیش از حد و فرار بودن، از پذیرش بنزین یورو ۴ خودداری کرده اند.
وی افزود: با وجودی که قرار بود که در ۱۴ جایگاه از ۵۲ جایگاه عرضه بنزین در شهر کرج، بنزین یورو ۴ عرضه شود، اما تاکنون اجرایی نشده است.
رییس سندیکای جایگاه داران بنزین کشور اضافه کرد: میزان تبخیر بنزین یورو ۴ در تانکرها، مخازن و باک خودروها بیش از حد زیاد است، بنابراین جایگاه داران با توزیع این بنزین ضرر می کنند.
حاج محمدرضا خاطرنشان کرد: در فصل تابستان نیز که بنزین یورو ۴ در برخی جایگاه های شهر تهران انجام شد، این جایگاه ها به دلیل تبخیر زیاد، حاضر به ادامه کار نشده و بنزین دریافتی خود را به یورو ۲ تغییر دادند.
وی با اشاره به مشکلات عرضه بنزین یورو ۴، گفت: در حدود ۲۸ جایگاه شهر تهران نیز بنزین یورو ۴ عرضه می شود که قرار است با افزایش میزان تولید، تعداد جایگاه ها نیز افزایش یابد.
رییس سندیکای جایگاه داران بنزین کشور اظهار داشت: میزان تولید بنزین یورو ۴ در حال حاضر به حدنصاب نرسیده بنابراین نمی توان طبق برنامه پیش بینی شده در کلانشهرها این نوع بنزین را عرضه کرد.
وی با اشاره به زمان بندی عرضه بنزین یورو چهار در هشت کلانشهر کشور، گفت: قرار بوده که بنزین استاندارد به ترتیب در شهرهای اراک، تهران، کرج، اصفهان، شیراز، اهواز، مشهد و تبریز عرضه شود.
حاج محمدرضا ادامه داد: برای عرضه بنزین یورو چهار در هشت کلانشهر کشور باید میزان تولید این نوع بنزین در کشور افزایش یافته و به حدنصاب برسد.
به گزارش ایرنا، وی در خصوص وضعیت تولید بنزین یورو چهار در کشور، گفت: هم اکنون بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون لیتر بنزین یورو چهار در کشور تولید می شود که ۱۳ میلیون لیتر آن متعلق به پالایشگاه اراک است.
اکنون با توجه به ضرورت اتخاذ راهکارهای اجرایی برای آلودگی هوا و نقش بنزین در این روند، ایجاد سازوکار حل مشکلات عرضه بنزین یورو ۴ با هدف جلوگیری از تبخیر و هدر رفت آن نیاز مهمی است که رفع آن می تواند چرخه عرضه را در سراسر کشور کامل کند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *