تأثیر نور طبیعی در بهبود قدرت بینایی کودکان!!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد، حضور کودکان در محیطهای باز و بهره‌مندی از نور طبیعی می‌تواند به توسعه قدرت بینایی و پیشگیری از ابتلا به نزدیک بینی در سنین نوجوانی منجر شود.

 

binaei

 

به گزارش “یک پارس”به نقل از ایسنا,در تحقیقات قبلی ارتباط میان حضور در محیط باز و بهبود قدرت بینایی کودکان شناسایی شده بود، اما به طور دقیق مشخص نشده بود که این امر ناشی از فعالیت جسمی و تحرک در طبیعت است یا نور طبیعی تنها عامل دخیل در این موضوع است.

 

پژوهش صورت گرفته توسط محققان دانشگاه های بریستول و کاردیف نخستین مطالعه در خصوص تأثیرات مثبت نور طبیعی بر سلامت و ارتقاء قدرت بینایی کودکان محسوب می‌شود.

 

نتایج این تحقیق حاکی از ارتباط مستقیم مدت زمان حضور در محیط باز و بهره‌مندی از نور طبیعی و بهبود قدرت بینایی بدون توجه به سابقه خانوادگی و میزان فعالیت جسمی کودک است.

 

محققان آزمایش چشم هفت هزار کودک در سنین هفت، ‌۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۵ سالگی را مورد ارزیابی قرار داده و سپس میزان فعالیت بدنی هفتگی آنها را بررسی کردند.

 

بر این اساس، کودکان هشت و ۹ ساله‌ای که به طور منظم در محیط باز و نور طبیعی حضور داشتند، در ۱۵ سالگی کمتر به نزدیک بینی مبتلا شدند.

 

دکتر «کتی ویلیامز» از محققان دانشگاه بریستول خاطرنشان می‌کند: خطرات ناشی از اشعه فرابنفش خورشید برای کودکان جدی است، اما این مساله نمی‌تواند باعث محروم کردن کودک از آثار مفید نور طبیعی شود.

 

به گفته محققان، برای مشخص شدن مدت زمان حضور در محیط باز برای پیشگیری از نزدیک‌بینی به تحقیقات بیشتری نیاز است.

سلامت و زندگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ