تائید نشت نفت در سد گتوند خوزستان

۱۲م دیماه ،

مجید نامجو در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا نشت نفت در سد گتوند استان خوزستان را تائید می‌کنید، افزود: از نظر وزارت نیرو این موضوع مسئله لاینحلی در سد گتوند نیست، به هر حال این پروژه بزرگ کشور توسط متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده است. مسائلی برای وزارت نیرو در خصوص سد گتوند وجود دارد که روشن است، به همین سبب تیم کارشناسی وزارت نیرو از لحظه‌ای که بحث آبگیری سد گتوند مطرح شد، لحظه به لحظه در کنار این سد حضور دارند.

ممتازنیوز: وزیر نیرو با تائید نشت نفت در سد گتوند گفت: وزارت نیرو در زمان آبگیری سد گتوند به وزارت نفت تذکر داده بود و آنها نیز اقدام کرده و دنبال حل مسئله می باشند.

به گزارش فارس، مجید نامجو وزیر نیرو امروز در حاشیه آخرین روز نمایشگاه آب، تاسیسات آب و فاضلاب در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا نشت نفت در سد گتوند استان خوزستان را تائید می‌کنید، افزود: از نظر وزارت نیرو این موضوع مسئله لاینحلی در سد گتوند نیست، به هر حال این پروژه بزرگ کشور توسط متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

وی ادامه داد: مسائلی برای وزارت نیرو در خصوص سد گتوند وجود دارد که روشن است، به همین سبب تیم کارشناسی وزارت نیرو از لحظه‌ای که بحث آبگیری سد گتوند مطرح شد، لحظه به لحظه در کنار این سد حضور دارند و کار را با قوت و برنامه‌ریزی انجام می‌دهند.

وزیر نیرو تاکید کرد: شاهد هستیم که حرف و حدیث‌هایی که پیرامون سد گتوند وجود دارد، چندان به حق نیست، چرا که در حال حاضر ۲ میلیارد متر مکعب آب پشت سد گتوند ذخیره شده است.

وی با بیان اینکه واحد چهارم نیروگاه سد گتوند به زودی وارد مدار می‌شود، ادامه داد: از نظر وزارت نیرو با توجه به مدیریتی که بر آب این سد در حال انجام است، هیچ نگرانی‌ وجود ندارد، چرا که برنامه‌هایی داریم که اگر نقایصی در کارهای این سد وجود داشته باشد، طی برنامه‌ای آن را برطرف کنیم.

نامجو در پاسخ به این سوال که آیا نشت نفت در سد گتوند را قبول دارید، گفت: یک سری مسائلی بود که در موقع آبگیری آنها را به وزارت نفت تذکر دادیم و وزارت نفت هم اقداماتی را در این جهت انجام داده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر هم تذکرات لازم به وزارت نفت داده شده و آنها هم به دنبال برنامه‌ریزی برای حل مسئله می باشند.

• به دنبال تامین منابع مالی پروژه‌های مهر ماندگار وزارت نیرو هستیم

نامجو در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا پروژه‌های مهر ماندگار وزارت نیرو با مشکل اعتبار مواجه شده است، گفت: در وزارت نیرو ۲۷۰ طرح مهر ماندگار وجود دارد و هر کدام از اینها نیز یک برنامه‌ای برای تامین منابع مالی دارند، برای اینکه به بهره‌برداری برسند.

وی ادامه داد: تلاش وزارت نیرو این است که با تامین منابع مالی این پروژه‌ها کار را پیش ببرد، به همین سبب ما منتظر این هستیم، که اوراق مشارکت به زودی مجوز انتشار یافتن آن گرفته شود.

نامجو ادامه داد: شب قبل جلسه‌ای در این خصوص با رئیس کل بانک مرکزی و تمام روسای بانک‌ها در این خصوص برگزار شد و تاکیداتی شد که تمام موانعی که برای انتشار یافتن اوراق مشارکت وجود دارد، برطرف شود تا بتوانیم ظرفیت ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومانی فروش اوراق مشارکت بهره‌مند شویم.

نامجو گفت: با تمام مسئولان کشورهای همسایه رایزنی کرده‌ایم تا شرکت‌های ایرانی در صنعت آب و برق بتوانند حضور پیدا کنند و قرارداد‌هایی را منعقد و توسعه دهند.

وی با بیان اینکه دنبال افزایش ظرفیت برای حضور شرکت‌های آب و برق ایرانی در کشورهای همسایه هستیم، ادامه داد: پروژه برق آبی سنگ‌توده ۲ که توسط مهندسان ایرانی در تاجیکستان احداث می‌شود، یکی از پروژه‌های خوبی است که طبق آخرین اطلاعات واحد دوم آن در حال آماده شدن است که اوایل سال آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد.


.
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *