تاثیر ازدواج در چاقی زنان و مردان

ممتاز نیوز : شاید از خواندن خبری که می‌خواهیم برایتان بگوییم خوشحال نشوید اما تحقیقات کارشناسان نشان می‌دهد که الگوی چاق شدن زنان و مردان بعد از ازدواج و طلاق متفاوت است. آنها معتقدند که ازدواج و طلاق هر دو فاکتورهایی مضر برای اندازه دور کمر هستند چون زنان بعد از ازدواج و مردان پس از جدایی دچار چاقی و اضافه وزن می‌شوند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام جم ؛ این بررسی که روی بیش از ۱۰ هزار داوطلب در مدت ۲۲سال انجام گرفت نشان داد که هر دو وضعیت طلاق یا ازدواج در واقع می‌توانند یک شوک وزنی به بدن وارد کنند که در نتیجه موجب افزایش وزن سریع بویژه پس از ۳۰ سالگی می‌شود.

این متخصصان روی اضافه وزن زنان و مردان شرکت‌کننده در این مطالعه دو سال پس از ازدواج یا طلاق متمرکز شدند. آنها متوجه شدند تا سن ۳۰ سالگی هر دو وضعیت تاثیر بسیار اندکی روی هر دو جنسیت دارند اما از سن ۳۰ سالگی به بعد تا سن ۵۰ سالگی احتمال افزایش وزن پس از ازدواج یا طلاق با روندی ثابت بیشتر می‌شود.متخصصان دانشگاه اوهایو می‌گویند: بدیهی است که تاثیر وضعیت تاهل روی تغییرات وزنی در دو جنس مختلف زن و مرد، متفاوت است. مردان پس از طلاق و زنان پس از ازدواج دچار اضافه وزن می‌شوند و این تغییرات وزنی تا حدی است که می‌تواند تهدیدی جدی برای سلامت آنها باشد.دانشمندان دانشگاه‌های سالونیکا و یوآنیکا هم مدتی قبل به این نتیجه رسیدند که چاقی‌های شکمی بدترین مشکل در بین زوج‌های متاهل است. به گفته پروفسور دیمیتریس کایرتسیس چاقی بعد از ازدواج مستقیما مربوط به تغییراتی است که در شیوه زندگی انسان‌ها داده می‌شود. مجردها زمان زیادی را به حفظ تناسب اندام اختصاص می‌دهند اما این توجه در میان افراد متاهل از بین می‌رود.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ