تازه‌ترین آمار احتمالی جان‌باختگان زلزله

خبرگزاری فارس: تازه‌ترین آمار احتمالی جان‌باختگان زلزله/۱۴۲ جسد شناسایی شدند

بینا- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: تا ساعت ۳ بامداد ۱۴۲ جسد از فوت شدگان حادثه زلزله آذربایجان شرقی شناسایی شده‌اند و پیش بینی می‌شود تعداد فوتی‌های این حادثه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر باشد.
به گزارش بینا به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، بهرام صمدی راد، رئیس پزشکی قانونی آذربایجان شرقی از آغاز به کار تیم های تخصصی پزشکی قانونی از اولین دقایق وقوع حادثه زلزله در منطقه شمال غرب کشور و شناسایی و صدور جواز دفن ۱۴۲ جسد تا ساعت ۳ بامداد امروز یکشنبه ۲۲ مرداد خبر داد.
به گفته وی نیروهای پزشکی قانونی در قالب ۷ اکیپ تخصصی در منطقه زلزله زده حضور دارد اما گستردگی منطقه، گرم بودن هوا و مشکل در انتقال اجساد به مرکز استان، تیم های تخصصی و امدادی را با مشکل مواجه کرده‌اند.
وی اظهار داشت: طبق برآوردها تعداد درگذشتگان تا کنون بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر تخمین زده می‌شود و سرکشی اکیپ های امدادی و تخصصی به مناطق زلزله زده همچنان ادامه دارد.
صمدی راد افزود: به علت اختلال در ارتباط تلفنی دسترسی به آخرین آمار اکیپ های پزشکی قانونی با دشواری میسر می‌شود، اما دقیق ترین آمار به شهرستان اهر اختصاص دارد که در این شهرستان برای ۲۶ جسد شناسایی شده، جواز دفن صادر شده است.
در بین ۲۶ جسد شناسایی شده شهرستان اهر، ۱۲ نفر مرد و ۱۴ نفر زن دیده می شوند که چهار نفر از آنان کودک زیر ۱۰ سال، سه نفر ۱۰ تا ۲۰ سال، ۱۲ نفر ۲۱ تا ۴۰ سال، دو نفر ۳۱ تا ۶۰ سال و پنج نفر بالای ۶۰ سال بوده‌اند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *