تالیا ۵ ساله ۶ میلیون مشترک می‌گیرد

۳۰م دیماه ،

در برنامه تازه پیش‌بینی شده، تالیا موظف است ظرف مدت ۵ سال ۶ میلیون مشترک جذب و عملیاتی کرده و مشترکان جذب شده را حفظ کند.
سید مصطفی سیدهاشمی رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در گفت وگو با خبرنگار موبنا با اشاره به اینکه تالیا یک پروژه بی.او.تی (B.O.T)است، اظهار داشت: سرمایه گذار این پروژه تالیا است و براساس قرارداد باید ۵۷ درصد از درآمد تالیا به مخابرات پرداخت شود.
وی با اشاره به اینکه برای تالیا طرح تجاری تازه طراحی شده، افزود: تالیا موظف است ظرف مدت ۵ سال ۶ میلیون مشترک جذب و عملیاتی کرده و طی این مدت مشترکان جذب شده را نگه دارد.
وی با اشاره به اینکه براساس برآورد‌ها پروژه تالیا بعد از خصوصی سازی مخابرات ۴۰ میلیارد تومان به مخابرات ضرر مالی وارد، خاطر نشان کرد: بر اساس صورت‌های مالی مخابرات در سال ۹۰ تالیا ۲۸ میلیون به مخابرات ضرر رسانده است.
سید هاشمی گفت: تالیا در نسل سوم فعالیت نخواهد کرد و سرویس دهی و جذب مشترک را در نسل فعلی خود انجام می‌دهد.
قراردادهای بی.او.تی (B.O.T) یا ساخت، بهره برداری و انتقال ( واگذاری ) به قراردادهایی گفته می گردد که در آن شرکت یا شرکت‌هایی در قبال امتیازاتی، اقدام به اجرای پروژه‌های سنگین ( به لحاظ مالی ) کرده و پس رسیدن پروژه به مرحله سود دهی بعد از مدت زمان کوتاهی، پروژه را به طوریکه امکان فعالیت کامل را داشته باشد، بلاعوض به طرف دیگر که – عموما دولتها یا شرکت‌های وابسته به دولت می باشند – انتقال دهند.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *