تاکید رحیمی بر گسترش خدمات شرکت‌های بیمه

۲۸م آذر ،

در جلسه مدیران عامل شرکت‌های بیمه کشور مطرح شد

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه بیمه نقش مهم و اساسی در زندگی مردم دارد، گفت: بیمه سببات آرامش و امنیت آحاد جامعه را فراهم می‌کند و باید تلاش کنیم روز به روز به خدمات شرکت‌های بیمه افزوده شود.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی عصر امروز(سه‌شنبه) در جلسه ملاقات مدیران عامل شرکت‌های بیمه کشور، با اشاره به اینکه هزینه‌های بهره‌مندی از خدمات بیمه به گونه‌ای است که گروهی از مردم نمی‌توانند تحت پوشش قرار گیرند، گفت: باید ترتیبی اتخاذ کنیم که همه مردم به سوی بیمه تمایل پیدا کنند و به تبع آن خدمات شرکت‌های بیمه به مردم گسترش پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: صنعت بیمه در تمام دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما متاسفانه در کشور ما آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته که باید برای جبران این کمبود، با رفع موانع و مشکلات، سرعت گسترش صنعت بیمه در کشور را افزایش داده و اطمینان و آسودگی خاطر مردم را افزایش دهیم.

رحیمی با اشاره به برخی مشکلات همچون پرداخت عوارض، بالا رفتن مبلغ دیه و عدم توانایی مالی بخشی از مردم برای استفاده از بیمه شخص ثالث، تصریح کرد: باید جلساتی با حضور وزرا و مسوولین مربوطه برگزار و ضمن اصلاح برخی آیین نامه‌ها، راهکارهای رفع مشکلات و گسترش صنعت بیمه را بررسی کنیم تا هرچه سریعتر شاهد رشد چشمگیر استقبال مردم از این صنعت مهم باشیم.

در این جلسه رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گزارشی از فعالیت شرکت‌های بیمه و عملکرد صندوق تامین خسارات ارائه و در خصوص اقدامات صورت گرفته در بیمه مرکزی طی یک سال اخیر به بیان توضیحاتی پرداخت.

وی همچنین خواستار کاهش عوارض پرداختی از سوی شرکت‌های بیمه شد و پیشنهاداتی را در خصوص بیمه شخص ثالث، مشکلات مربوط به دیه و مشکلات پیش روی شرکت‌های بیمه مطرح کرد.

در این نشست همچنین شماری از مدیران عامل شرکت‌های بیمه کشور دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات و خدمات‌رسانی بیشتر به جامعه بیان کردند.
انتهای پیام/س۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.