تاکید جهانگیری بر لزوم الکترونیکی شدن فرآیندها در جهت کاهش سوءاستفاده‌های اقتصادی

خرداد ۱۴۰۲

در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی صورت گرفت؛

معاون اول رئیس‌جمهور به تلاش‌های صورت گرفته در جهت نظارت سیستمی و پیشگیری از مفاسد اقتصادی را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: الکترونیکی شدن فرایندها مزایای فراوانی مثل افزایش بهره‌وری و بهبود فضای کسب و کار به همراه دارد.

به گزارش حوزه دولت ممتاز نیوز،   اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی که عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد، با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص طراحی سامانه های مختلف برای پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی، بر لزوم همدلی و همراهی قوای سه گانه و تلاش و هماهنگی میان همه بخش ها در جهت شکل گیری بسترهای لازم برای یکپارچه شدن اطلاعات و الکترونیکی شدن امور تاکید کرد.

جهانگیری افزود: البته ممکن است مقاومت هایی در این مسیر ایجاد شود اما با همراهی، انسجام و همت همگانی خواهیم توانست به این مهم دست یابیم.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی معاون اول قوه قضائیه نیز در این جلسه تصریح کرد: شکل گیری حماسه اقتصادی و مبارزه جدی با تخلفات اقتصادی در پرتو همکاری و تعامل سازنده قوای سه گانه صورت می گیرد.

معاون اول قوه قضائیه همچنین بر اهمیت پیشگیری به عنوان یک اولویت مهم در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید و خاطرنشان کرد: باید حساسیت و توجه لازم به موضوع پیشگیری معطوف شود و امیدوارم که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت جدید بتواند به شناسایی منافذ فساد و برخورد با متخلفین و سوء استفاده گران بپردازد.

در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص بهبود نظارت سیستمی در پیشگیری از مفاسد اقتصادی و سامانه های شناسایی تخلفات اقتصادی و همچنین برنامه توسعه این سامانه به حوزه های مختلف اقتصادی در جهت کاهش احتمال وقوع سوء استفاده و افزایش امکان کشف فساد ارائه شد . 

در ادامه این گزارش ضمن اشاره به کارایی این سامانه ها در پیشگیری و کشف فساد و تشریح عملکرد آن، از تسهیل امور اداری و اقتصادی، حذف فرآیندهای زائد و فسادزا در کسب و کار اقتصادی و در نهایت رونق اقتصادی به عنوان فواید دیگر این طرح یاد شد. 

گفتنی است وزیر دادگستری، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران، برخی مسولین دستگاههای اقتصادی و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *