تاکید رهبر انقلاب بر استفاده از جنبش عدم تعهد برای جلوگیری از اعمال فشار قدرتهای زورگو بر کشورهای مستقل

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار با کیم یونگ نام رئیس مجمع عالی جمهوری خلق کره شمالی به مواضع همسان ایران و کره شمالی در بسیاری از زمینه ها تأکید کرده و افزودند: باید در مسیر حرکت به سمت اهداف بلند، جدی بود و فشارها، تحریم ها و تهدیدها خللی در عزم ها بوجود نیاورد.جمهوری اسلامی ایران در مسیر حرکت به سمت اهداف والای خود، کاملاً مصمم است.
رهبر انقلاب اسلامی ظرفیت های گسترش روابط دو کشور را زیاد دانستند و خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دشمنان مشترکی دارند زیرا قدرتهای استکباری، دولتهای مستقل را برنمی تابند.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به سفر خود در زمان ریاست جمهوری به کره شمالی، از شخصیت آقای کیم ایل سونگ رهبر فقید این کشور تجلیل کردند.
آقای کیم یونگ نام رئیس مجمع عالی خلق جمهوری کره شمالی در این دیدار با ابلاغ سلام های آقای کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، سفر حضرت آیت الله خامنه ای به کره شمالی در دوران ریاست جمهوری را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست و تأکید کرد: گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران از سیاستهای راهبردی کره شمالی است.
وی همچنین از پیشرفتهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف تجلیل کرد.

تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت همکاریهای اقتصادی، علمی و فرهنگی بین ایران و مغولستان
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در دیدار با البگد رج تساخیا رئیس جمهور مغولستان، به اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران و مغولستان از جمله آثار تاریخی و علمی مربوط به دوران حاکمیت مغولها در ایران اشاره کردند و افزودند: روابط ایران و مغولستان با چنین پیشینه تاریخی، باید بیش از پیش گسترش یابد.
ایشان ظرفیت ها و تواناییهای جمهوری اسلامی ایران را بسیار بالا خواندند و تأکید کردند: دو کشور می توانند همکاریهای متنوعی در زمینه های اقتصادی – سیاسی – فرهنگی – دانشگاهی و بین المللی داشته باشند.
در این دیدار رئیس جمهور مغولستان، اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور را زمینه مساعدی برای گسترش روابط دو کشور دانست و گفت: مغولستان تمایل بسیاری برای روابط گسترده با جمهوری اسلامی ایران از جمله امور اقتصادی، زیربنایی، سیاسی و مبادله استاد و دانشجو دارد.
رئیس جمهور مغولستان تأکید کرد ما نیز با دیدگاه شما درخصوص منطقه عاری از سلاح هسته ای موافقیم و استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق همه کشورها می دانیم.
ایشان همچنین در در دیدار باسریفو ناماژو رئیس جمهور گینه بیسائو، جنبش عدم تعهد را ظرفیت بسیار خوبی برای انواع همکاریهای میان اعضاء، دانستند و گفتند: اگر اعضای این جنبش، همکاریهای گسترده ای را در چارچوب جنبش عدم تعهد تدوین کنند، تلاش قدرتهای زورگو برای تحریم و فشار بر کشورهای مستقل از بین خواهد رفت.
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه لازمه همکاریهای گسترده در چارچوب جنبش عدم تعهد، ایجاد ساز و کارهای اجرایی قوی است، افزودند: قدرتهای سلطه گر تلاش دارند تا اینگونه القاء کنند که هرگونه ایستادگی در برابر آنها غیرممکن است اما اعضای جنبش عدم تعهد می توانند خلاف این القائات را اثبات کنند.
آقای سریفو ناماژو رئیس جمهور گینه بیسائو نیز در این دیدار بر تمایل کشورش برای گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف تأکید کرد.
/۲۷۲۲۰

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ