تاکید «عراقچی» بر ضرورت برخورد جامعه جهانی با تحریم‌های یکجانبه آمریکا

دبیرکل سیاسی وزارت امور خارجه نروژ با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان، به صورت تلفنی رایزنی کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، بعد از ظهر روز چهارشنبه “هاترُم”؛ قائم مقام وزارت امور خارجه نروژ در تماس تلفنی با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان در خصوص روابط دوجانبه، سرایت جهانی ویروس کرونا، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.
 
به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، در این گفت‌وگو سید عباس عراقچی ضمن اشاره به شیوع گسترده و جهانی ویروس کرونا  و ضرورت همکاری کلیه کشورها برای مقابله با آن، به تحریم های غیر قانونی و  یکجانبه  آمریکا  علیه مردم ایران در این شرایط دشوار  پرداخت و بر ضرورت برخورد جامعه جهانی با این اقدام غیرقانونی و  ضدانسانی آمریکا تاکید کرد.

برگزاری دور آتی نشست مشورت های سیاسی بین دو کشور در اسلو، تحولات منطقه ای از جمله ابتکار صلح هرمز،  برقراری صلح و آشتی در افغانستان، آخرین وضعیت عراق و  ضرورت تداوم کمک های بشردوستانه به یمن نیز  در این تماس تلفنی مورد تبادل نظر قرار گرفت.

مقام نروژی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت ایران در امر مقابله با ویروس کرونا به سیاست چند جانبه گرایی کشورش در عرصه جهانی و کمک به نهادهای بین المللی برای تامین سلامت و بهداشت مردم و نیز تداوم رایزنی و مشورت با ایران درخصوص امنیت و ثبات در خلیج فارس و غرب آسیا تاکید داشت.

در این گفت‌وگوی تلفنی “هاترم” از  سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه برای سفر به اسلو پس از بحران کرونا دعوت به عمل آورد که مورد استقبال وی قرار گرفت.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ