تا پایان سال ۲ هزار نفر در شرکت‌های دانش بنیان جذب می‌شوند

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:برای امسال پیش بینی کرده ایم علاوه بر افزایش ۱.۵ برابری میزان تولید دانش بنیان متقاضیان جذب تسهیلات، زمینه تثبیت و اشتغال حداقل ۲ هزار نفر نیز فراهم شود.

تا پایان سال ۲ هزار نفر در شرکت‌های دانش بنیان جذب می‌شوند

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، در چهارمین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم که به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، محمدصادق خیاطیان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات این صندوق در راستای اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۱، برنامه‌های صندوق نوآوری در سال جاری را نیز تشریح کرد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این جلسه با تشریح برنامه‌های اشتغال‌زایی صندوق نوآوری در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: امسال از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه در صورت جذب ۵,۰۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، علاوه بر افزایش ۱.۵ برابری میزان تولید دانش بنیان متقاضیان جذب تسهیلات، زمینه تثبیت و اشتغال حداقل دو هزار نفر نیز فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به لزوم حمایت از استان‌های کم‌برخوردار، توزیع منابع این تبصره به نحوی انجام خواهد شد که سهم اعتباری آنها از نسبت سهم تعداد شرکت‌های دانش بنیان استان به کل شرکت‌های دانش بنیان به مراتب بیشتر و چند برابر خواهد بود.

خیاطیان همچنین با اشاره به وظایف شبکه بانکی در اعطای تسهیلات به زیست بوم نوآوری کشور، گفت: بانک‌ها از محل اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تا تاریخ چهارم خرداد ماه سال‌جاری مبلغ ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به حوزه دانش بنیان و خلاق اعطا کردند که این امر موجب تثبیت و اشتغال جدید مجموعاً به تعداد ۲۹۵۰ نفر خواهد شد.

انتهای پیام/


پلاس
علمی و دانستنی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *