تبادل نظر رؤسای جمهور چین و آمریکا دربارهٔ امنیت اینترنتی

۱فروردین ۱۳،

فاوانیوز:  طی ماه‌های قبل حملات هکری بسیاری علیه شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مهم آمریکایی صورت گرفته است و دولت آمریکا دولت چین را مسئول این حملات خرابکارانه می‌داند.

رؤسای جمهور چین و آمریکا در خصوص حملات هکری اخیر با یکدیگر مذاکره کردند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا هوا چین یینگ – سخنگوی وزارت امور خارجه چین – گفت که چند روز پیش “شی جین پینگ” – رییس جمهور چین – به دعوت باراک اوباما، همتای آمریکایی خود دربارهٔ امنیت اینترنتی تبادل نظر کردند.

وی تصریح کرد: در این مذاکرات رییس‌جمهور چین اصول و موضع این کشور را تشریح و اظهار کرد که مسئله امنیت اینترنتی، روز به روز وخیم‌تر شده و به چالش امنیتی کشورهای جهان تبدیل شده است.

به گزارش رادیو چین، وی گفت: رییس‌جمهور چین گفته است که حفظ صلح، امنیت و همکاری در زمینه اینترنتی در راستای منافع جامعه جهانی از جمله چین و آمریکا است و چین قاطعانه با فعالیت‌های هکری به هر شکلی، مخالف است. چین مایل است با آمریکا از راه سازندگی دربارهٔ این مسئله تبادل نظر کند.

این در حالیست که طی ماه‌های قبل حملات هکری بسیاری علیه شرکت‌ها و وب‌سایت‌های مهم آمریکایی صورت گرفته است و دولت آمریکا دولت چین را مسئول این حملات خرابکارانه می‌داند حال آنکه دولت چین هرگونه دخالت در این حملات را تکذیب کرده است.

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *