تبلت ارزان می‌شود؟

۰۷اردیبهشت،

 

فروش انواع تبلت که به نقل از فعالان بازار اواخر سال قبل با کاهش قابل توجه مواجه شده بود، در سال تازه و به دنبال پایین‌ آمدن قیمت‌ها کمی افزایش یافته است.
 
به گزارش ایسنا معمولا در سال‌های مختلف قبل از فرارسیدن تعطیلات عید، فروش انواع رایانه و تلفن همراه وضعیت به نسبت خوبی داشت اما به نقل از اسحاقی، یکی از فعالان این بخش اسفند‌ماه امسال به دنبال بعضی خبرها که حاکی از کاهش قیمت‌ها در آینده نزدیک بود، بازار ما با نوعی رکود مواجه شد و اگرچه در آخرین روزهای اسفند‌ماه کمی وضعیت فروش بهتر شده بود، اما در کل اسفند‌ماه سال قبل با سال‌های قبل از آن قابل مقایسه نبود.
 
وی ادامه داد: پس از تعطیلات عید به دنبال واردات صورت گرفته و تغییراتی که در قیمت‌ها ایجاد شده بود، فروش تبلت‌ها به نسبت افزایش یافت و در شرایطی که معمولا فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه فروش کالاهای ICT چندان جالب نیست، امسال فروش‌های ما به نسبت بهتر بوده و پیش‌بینی این است که در اردیبهشت‌ماه اوضاع بهتر از سال‌های قبل باشد.
 
اسحاقی در عین حال یادآور شد: مدتی است قیمت تبلت‌ها هم با کاهش نسبی مواجه شده و تبلت‌هایی که قبلا به قیمت دو میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رفتند اکنون زیر دو میلیون تومان قیمت دارند.
 
وی روند کاهش قیمت تبلت را تا حدی مربوط به کاهش قیمت تبلت در جهان دانست و یادآور شد: البته در این مدت قیمت ارز هم کمی کاهش یافت که این موضوع در کاهش قیمت بی‌تاثیر نبوده است.
 
این عرضه‌کننده تبلت هم‌چنین یادآور شد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب کاهش قیمت تبلت در سطح جهانی شده کاهش درخواست‌ها نسبت به خرید این کالاست و به دنبال کم‌ شدن تقاضا و بالا‌ بودن عرضه قیمت‌ها شکسته شده و درنهایت از نظر ما کاهش درخواست بیش‌ترین تاثیر را در پایین‌ آمدن تبلت‌ها داشته است.
 
اسحاقی دربارهٔ‌ی میزان فروش تبلت هم با تاکید بر این‌که آمار رسمی و مستندی در این زمینه وجود ندارد، گفت: شاید سال قبل حدود یک میلیون تبلت در داخل کشور به فروش رفته باشند.
 
وی دربارهٔ‌ی قیمت تبلت هم گفت: در حال حاضر تبلت‌ها از ۴۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا حدود دو میلیون و ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان پیش می‌روند و میانگین قیمت یک تبلت در بازار حدود یک میلیون تومان است که البته با نوسانات نرخ ارز این قیمت‌ها تغییر می‌کند.
 
او در ادامه یادآور شد: بهره‌مندی از ویژگی‌ها و امکاناتی مانند وای‌فای قابلیت کار با سیم‌کارت‌های ۳G و یا قابلیت مکالمه از مواردی است که بر روی قیمت این کالا تاثیر می‌گذارد و حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت ایجاد می‌کند.
 
این فعال عرضه تبلت هم‌چنین عنوان کرد: در سال قبل به سبب نوسانات نرخ ارز قیمت تبلت‌ها دو تا ۲٫۵ برابر رشد داشته است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ