تبیین نظریه هنر از دیدگاه حکما درخانه هنرمندان ایران

۳۱فروردین۱۳،

نهمین نشست علمی «نظریه چیست؟ » به همت معاونت آموزشی و پژوهشی خانه ی هنرمندان ایران پنجشنبه ۵ اردیبهشت در تالار استادامیرخانی این مجموعه برگزار می گردد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه خبری هنرمندان، در این نشست نظریات و تحلیل های «آیت الله جوادی آملی»،  در باره هنر به منظور تدوین نظریه ای روزآمد و پاسخگو به چالش های هنر در دوران معاصر مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. 
«آیت الله جوادی آملی» از جمله حکمای معاصر اسلامی است که از یک سو سنت عقلانیت حکمای اسلامی را پاس داشته و از سوی دیگر از توجه به مسائل و چالش های فرهنگی دوران حاضر نیز غافل نمانده است. شاهد این توجه را می توان در مقالات فراوان ایشان در باب هنر و خصوصاً سینمای ایران و پیوند عمیق آن با مباحث ایشان در باب امر معقول یافت. 
«محمدهادی نائیجی» دانش آموخته حوزه علمیه قم (در محضر آیت الله جوادی آملی) و مشاور فرهنگی و هنری بنیاد بین المللی اسرا (مرکز نشر آثار آیت الله جوادی آملی) است. وی ضمن تدریس فلسفه اسلامی، پیشینه پرباری در عرصه سینما و فیلمسازی را نیز در کارنامه هنری خود دارد. 
علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند از ساعت ۱۶ روز یاد شده به تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان آیت الله طالقانی، خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر مراجعه کنند.  /ص
 

 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ