تجربه بد خودروسازی فرانسه پس از ۱۵ سال

۱۴م آذر ،

تجربه بد خودروسازی فرانسه پس از ۱۵ سال

بازار خودرو فرانسه امسال بدترین عملکرد خود را در طول ۱۵ سال قبل تجربه کرده است. در حالی که همه خودروسازان دنیا به ویژه در آمریکا در ماه نوامبر با رونق فروش مواجه بودند خودروسازان فرانسوی ۱۹٫۲ درصد افت فروش داشتند. در عوض کره جنوبی در فرانسه ۲۰ درصد افزایش فروش داشت.

به نقل از رویترز، پیش بینی CCFA (کمیته تولید خودروهای فرانسوی) که روز دوشنبه انتشار یافت نشان داد در سال ۲۰۱۲ فروش خودرو در کشور فرانسه به میزان ۱۳ تا ۱۵ درصد نسب به سال قبل کاهش خواهد داشت. به بیان دیگر در سال ۲۰۱۲ در فرانسه فروش خودرو کمتر از ۱ میلیون ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو خواهد بود. با یک نگاه رو به عقب فقط در سال ۱۹۹۷ چنین وضعیت اسف باری تجربه شده بود. بیشترین کاهش در ماه نوامبر مربوط به سه خودروساز رنو و شریکش نیسان ژاپنی و همچنین جنرال موتورز آمریکا بوده است.
بحران در کشورهایی که پول رایج آنها یورو است و همچنین اقدام ریاضت جویانه دولت ها برای گذر از این بحران سبب شده است که مردم اروپا از خرید خودرو اجتناب کنند.
در فرانسه ثبت خرید خودر در ماه نوامبر به ۱۴۴ هزار ۶۹۴ دستگاه رسید به بیان دیگر به همان روند کاهش ۱۴ درصدی در طول یازده ماه قبل ادامه داد. سهم رنو از این کاهش بیشتر از سایر خودروسازان بود. رنو در ماه نوامبر با ۳۳٫۵ درصد کاهش و پژو-سیتروئن با ۲۲٫۹ درصد کاهش فروش مواجه شدند. در مقایسه جنرال موتورز ۲۵٫۸ درصد و فورد ۲۱٫۴ درصد کاهش را تجربه کردند.
در عوض خودروسازان آلمانی در بازار فرانسه رشد مختصری داشتند. آئودی ۱ درصد، بی.ام.و ۴٫۲ درصد و مرسدس بنز ۱۸٫۵ درصد رشد فروش داشتند. بهترین عملکرد در بازار خودروی فرانسه از آن هیوندایی از کره جنوبی بود که ۲۰٫۵ درصد رشد فروش داشت.

سه شنبه ۱۴ آذر   ۱۰:۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ