تجمع اعتراض به کشتار در میانمار

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته عملیاتی بین‌المللی توقف نسل‌کشی روهینگیا در میانمار روز ۲۴ جولای ۲۰۱۲ مطابق با سه‌شنبه ۳ مردادماه را روز همبستگی با مسلمانان روهینگیا اعلام کرد.

اولین روز همبستگی بین‌المللی برای مظلوم‌ترین اقلیت دنیا تلاش می‌کند تا جامعه جهانی را جهت حمایت از روهینگیا بیدار کند؛ طبق بیانیه این کمیته، این روز یک صدای واحد از جامعه بین‌المللی برای توقف دولت میانمار برای کشتار و ظلم توسط ارتش میانمار علیه روهینگیا است. این یک زنگ خطر است تا جهان نسبت به خطر تبعید مسلمانان روهینگیا از سرزمین آرکان آگاه شوند.

این کمیته یادداشتی به دفاتر منطقه‌ای سازمان ملل در دنیا در همین روز خواهد داد. برنامه‌های ذیل به طور همزمان در تمام شهرها در تمام دنیا برگزار خواهند شد:

یک: تجمع مقابل دفاتر سازمان ملل با بنر و پلاکارد شامل پیام‌های زیر:

قتل عام روهینگیا را متوقف کنید، مسببین قتل عام روهینگیا را مجازات کنید، روهینگیا مهاجران غیرقانونی نیستند، تبعیض نژادی و کمپین نفرت علیه مسلمانان روهنیگیا را متوقف کنید، خونریزی را در آرکان متوقف کنید، ملیت روهینگیا شهروند میانمار است، سازمان ملل باید در توقف کشتار مداخله کند، بنگلادش باید مرزها را باز کند.

دو: قرائت بیانیه عمومی در همبستگی با جامعه روهینگیا

سه: سردادن شعار نسل کشی در میانمار را متوقف کنید

چهار: دادن یادداشتی امضا شده توسط سازمان‌های غیردولتی ملی و بین المللی به نماینده سازمان ملل

پنج: نشست خبری

از همین رو ستاد مردمی حمایت از مستضعفین میانمار نیز از عموم ملت ایران و دانشجویان دعوت می‌کند تا در تجمع روز سه‌شنبه سوم مرداد ماه راس ساعت ۱۷ برای اعتراض به نسل کشی در میانمار در برابر دفتر سازمان ملل در تهران(خیابان شریعتی، بالاتراز حسینیه ارشاد، خیابان قبا، جنوب بلوار شهرزاد) حضور پیدا کنند.”


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *