تجهیز استان‌ها به مرکز مدیریت راهها

جام جم آنلاین: مدیرکل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از تجهیز تمام استان ها به مرکز مدیریت راهها تا پایان سال خبر داد.

عباس محمود آبادی با اشاره به ایجاد مراکز مدیریت راهها در برخی از استان ها، گفت: تاپایان سال در تمامی استانها مرکز مدیریت راههای کشور ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برنامه ریزی برای نصب ۱۴۰ دوربین‌های نظارت تصویری شده بود، افزود: تاکنون ۷۲ دوربین به مرحله اجرایی رسید و در محورهای آزادراه کرج، قزوین زنجان، تهران – قم – کاشان – اصفهان دوربین ثبت سرعت وجود دارد همچنین محورهای تهران – سمنان – مشهد و برخی دیگر از مسیرها مجهز به این دوربین ها هستند.

مدیرکل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به وجود دستگاه‌های تردد شمار در جاده‌ها، اظهارداشت: براساس برنامه ریزی انجام شده، امسال حدود ۱۷۰ دستگاه ترافیک شمار باید به جاده ها افزوده شود که تاکنون ۹۲ ترافیک شمار در جاده ها نصب شده و اطلاعات را بصورت لحظه ای مشاهده می کنیم.

محمود آبادی افزود: این دستگاه ها علاوه بر نشان دادن میزان ترافیک، فعالیت های دیگر مربوط به سرعت، جهت و نوع خودروها را هم نشان می دهد و با توجه به میزان بار ترافیکی درصد سرعت را در خودروها اندازه گیری می کند. (مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *