تجهیز ورودیهای محدوده زوج و فرد به دوربین های ثبت تخلفات در سال ۹۲

۱۹فروردین۱۳،

تجهیز ورودیهای محدوده زوج و فرد به دوربین های ثبت تخلفات در سال ۹۲

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک با بیان اینکه توسعه سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک به طور جد در دستور کار قرار دارد.

به نقل از مهر، حجت الله بهروز افزود:  در حال حاضر ترافیک تهران با بیش از ۱۱۰۰ دوربین نظارت تصویری تحت نظارت و مدیریت قرار دارد و در تلاشیم تا دوربین های ثبت تخلفات سرعت و همچنین ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز را در سطح پایتخت گسترش دهیم.

وی گفت: طی سال های قبل در هوشمند سازی مدیریت ترافیک سعی کردیم که بیشترین تمرکزمان به روی بزرگراه های شهر باشد، چرا که در بزرگراه ها ضمن آنکه ترافیک نسبت به نقاط دیگر شهر بیشتر است، مشکلات ایمنی بیشتر وجود دارد و به همین سبب نیاز بود که از سیستم های هوشمند بیشتر استفاده شود.

وی ادامه داد: علاوه بر گسترش تعداد دوربین های نظارت تصویری در سطح شهر، توسعه سیستم ثبت تخلفات سرعت به ویژه در بزرگراه ها با جدیت دنبال می گردد چنانچه اکنون بیش از ۶۰ درصد بزرگراه های شهر به این سیستم مجهز می باشند و در سال تازه نیز نصب این سیستم در باقی بزرگراه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهروز تصریح کرد: با تجهیز بزرگراه های شهر تهران شاهد کاهش چشم گیر تصادفات در این معابر بوده ایم به گونه ای که سال به سال از میزان سوانح و تصادفات در شهر کاسته می گردد.

وی در خصوص توسعه سیستم ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز در تقاطع های شهر تهران گفت: دوربین های ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز سال قبل در ۳۴ تقاطع شهر نصب و راه اندازی شد که در تلاشیم تعداد تقاطع های مجهز به این سیستم را در سال تازه به ۱۵۰ تقاطع افزایش دهیم.

بهروز خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که بسیاری از رانندگان توقف پشت خط ایست را فراموش کرده اند و در بسیاری از موارد این قانون را رعایت نمی کنند که امیدواریم با تجهیز بزرگراه های شهر تهران به این سیستم شاهد کاهش این نوع تخلفات در شهر باشیم.

وی در خصوص تجهیز محدوده زوج و فرد به دوربین های ثبت تخلفات گفت:در سال ۹۱ خروجی های محدوده طرح ترافیک به دوربین های ثبت تخلفات مجهز شد تا اعمال قانون در مورد کسانی که به صورت غیر مجاز از خروجی ها وارد این محدوده می شوند، صورت گیرد. امسال نیز در تلاشیم که ورودی های محدوده زوج و فرد را به دوربین های ثبت تخلفات مجهز کنیم که بر این اساس ۱۳۰ معبر ورودی این محدوده به دروبین ثبت تخلفات مجهز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک با اشاره به تجهیز تونل های شهری به دوربین های نظارت تصویری و ثبت تخلفات گفت: با کمک سیستم های هوشمند و نظارتی خوشبختانه امروز تونل هایی شهر به معابر ایمن تبدیل شده اند و در حال حاضر در تونل توحید در هر جهت ۴ دروبین کنترل سرعت و ۳ دوربین خط اضطرار وجود دارد. همچنین در تونل نیایش ۶ دوربین ثبت تخلفات سرعت در باند شمالی و ۶ دوربین کنترل خط اضطرار نصب و راه اندازی شده است.

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ