تحریم ایران باعث اخراج کارگران پژو شد

این برای نخستین بار طی بیش از ۲۰ سال گذشته است که یک کارخانه صنعتی در این حجم قرار است در فرانسه تعطیل شود.

جهان : شبکه تلویزیونی پرس تی.وی طی گزارشی نوشت که تحریم ایران باعث حذف هزاران فرصت شغلی در شرکت خودروسازی پژو فرانسه شده است.

به گزارش پرس تی.وی، شرکت پژو و دولت فرانسه اعلام کرده‌اند که امکان توقف اجرای برنامه تعدیل نیرو در بزرگترین خودروساز این کشور وجود ندارد. پژو قصد دارد ۸۰۰۰ نفر از کارمندانش را اخراج کرده و یکی از کارخانه‌های خود را در نزدیکی پاریس در آینده نزدیک تعطیل کند. این برای نخستین بار طی بیش از ۲۰ سال گذشته است که یک کارخانه صنعتی در این حجم قرار است در فرانسه تعطیل شود.
 
از سوی دیگر زیان پژو در سال جاری میلادی تاکنون به بیش از ۸۱۹ میلیون یورو رسیده است. گفته می‌شود بخش عمده‌ای از این زیان به خاطر خودداری پژو از صادرات به بازار ایران بوده است. تا فوریه سال جاری میلادی ایران بعد از فرانسه بزرگترین بازار شرکت پژو بود. اما زمانی که تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد، پژو تصمیم گرفت که صادرات قطعات خود را به کشورمان متوقف کند. این تصمیم بعد از آن قطعی شد که شرکت خودروسازی آمریکایی جنرال‌موتورز اتحادی را با پژو تشکیل داد.
 
در همین حال دولت فرانسه برنامه حمایتی را برای خودروسازانش را به اجرا درآورده که شامل افزایش تعرفه واردات خودروهای کره‌ای به این کشور و کاهش مالیات خرید خودروهای برقی می‌شود.
 
پژو قصد دارد تا ۲۰۱۵ میلادی معادل ۱.۵ میلیارد یورو با اجرای برنامه اصلاح ساختار صرفه‌جویی کند.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *