تحریم ها دشمنان را پشیمان خواهد کرد/ واکنش به مطرح کردن شورای فقهی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رئیسی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان عصر امروز در حاشیه چهارمین نشست هیئت رئیسه مجلس خبرگان و کمیسیون های خبرگان با بیان اینکه جلسه امروز براساس آئین نامه مجلس خبرگان تشکیل شده است، گفت: براساس آئین نامه در میان دو اجلاس رسمی خبرگان جلسه ای متشکل از اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون ها و نماینده های منتخب در هیئت رئیسه کمیسیون ها برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هدف برگزاری این جلسات بررسی وظایف خبرگان در رابطه با عملکرد کمیسیون ها و طرح مباحثی است که در کمیسیون ها نیاز به تصمیم گیری دارد، گفت: در این جلسه مسائل مربوط به کشور و احیانا نکاتی که ملت ایران با آن مواجه هستند، بحث و گفتگو می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به تحریم های کشورها علیه کشورمان گفت: تحریم اقتصادی که توسط دشمنان بر آن تاکید می شود و تصور می کنند می توانند مقاومت ملت ایران را سست کنند، موضوعی است که خبرگان رهبری به صورت جدی آن را بررسی می کنند و معتقدند مقاومت ملت ایران در برابر تحریم ها حتما اثر خواهد داشت.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: تحریم ها حتما دشمن را به پشیمانی واخواهد داشت و این طرح مانند عرصه های دیگری که با مقاومت ملت ایران روبرو شده دشمنان را به پشیمانی، ندامت و عقب نشینی وادار خواهد کرد.

حجت الاسلام رئیسی همچنین افزود: امروز باید پیام قناعت، عدم اصراف و توجه به تولید ملی مورد تاکید قرار بگیرد که اعضای خبرگان هم در آن تاکید جدی دارند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نظر یکی از اعضای خبرگان در خصوص ضرورت تشکیل شورای فقهی و قانونی بودن آن گفت: در کشوری که در راس آن ولی فقیه جامع الشرایط وجود دارد، بن بستی نداریم و در همه مسائلی که نیاز به اظهارنظر است ولی فقیه وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه حتی اگر روسای قوا نیز برداشتی از قانون داشته باشند، ولی فقیه جامع الشرایط پاسخگوی همه مسائل خواهد بود، گفت: به صورت کلی در نظام ولایت فقیه بن‌بستی وجود ندارد.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه بعد از گذشت سه سال از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره بازداشتگاه کهریزک و تعلیق سه قاضی در ارتباط با این پرونده همچنان مقامات قضایی از ادامه دادرسی ها خبر می دهند، گفت: در این زمینه سخنگوی قوه قضائیه و دادستان تهران اظهارنظر کرده اند و اگر نیاز بود بنده اظهارنظر خواهم کرد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *