تحقق اهداف صنایع دستی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،

مدیرکل دفتر بازرگانی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: سهم صادرات صنایع دستی از مجموع هدف کمّی صادرات غیرنفتی کشور در سال ۹۰ iبه میزان صددرصد تحقق یافت.

به گزارش تفسیری سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران، احمد بالان افزود: صنایع دستی از معدود صنایعی است که چهار محور اشتغال، تولید، صادرات و هویت ملی را در خود دارد.

وی افزود: بیشترین آمار صادرات صنایع دستی کشور طی سالهای ۸۴ تا ۸۷ و iبه ارزش بیش از ۴۷۰ میلیون دلار بود که در مقایسه با آمار سالهای قبل از رشد چشمگیری برخوردار است.

مدیرکل دفتر بازرگانی معاونت صنایع دستی گفت: درسال ۸۴، ۱۸۸ میلیون دلار صادرات صنایع دستی صورت گرفت که این رقم در شش ماهه اول امسال iبه ۶۴۰ میلیون دلار افزایش یافت.

بالان رشته های صنایع دستی را که در کشور فعال است صد و یک رشته و ۲۶۵ زیرمجموعه اعلام نمود و افزود: با احتساب رشته فرش و زیرمجموعه آن در مجموع ۳۶۲ رشته در صنایع دستی کشور فعالیت دارد.

وی کشورهای هدف صادرات صنایع دستی را در آسیا، چین، اندونزی، ژاپن، تایلند، ویتنام، کره جنوبی، سنگاپور و هنگ کنگ؛ در حوزه کشورهای عربی لبنان، قطر، کویت عراق، عربستان سعودی، در حوزه کشورهای اروپایی ایتالیا، سوئد، فرانسه، اتریش و آلمان و در حوزه کشورهای آمریکایی و اقیانوسیه، ونزوئلا، برزیل، مکزیک و استرالیا برشمرد./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *