تحقیقات ضدانحصار از گوگل در اروپا آغاز شد

۲۷خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است خبرگزاری‌ها- کمیسیون اروپا قصد دارد تحقیقات تازه‌ای را از گوگل به عمل آورد تا عملکرد انحصارطلبانه این شرکت در زمینه نصب آندروید بر روی گوشی‌های هوشمند مشخص شود.

کمیسیون اروپا بر این باور است که گوگل در مورد آندروید توافقاتی را با بعضی شرکت های سازنده گوشی به عمل آورده تا رقبای خود را تحت فشار بگذارد.

بر این اساس رگولاتورهای ضد انحصار کمیسیون اروپا معتقدند گوگل حق لیسانس استفاده و نصب آندروید را بر روی گوشی های هوشمند عمدا پایین آورده تا شرکت های سازنده گوشی را برای لغو قراردادهایشان با دیگر شرکت های عرضه کننده سیستم عامل همراه تحت فشار بگذارد یا اجرای آنها را به تعویق بیندازد. از جمله این شرکت ها می توان به اپل و مایکروسافت اشاره کرد.

کمیسیون اروپایی در همین ارتباط نامه ای ۲۳ صفحه ای را برای شرکت های مختلف سازنده گوشی ارسال و ۸۲ پرسش را در مورد عملکرد گوگل و رابطه کاری دو جانبه شان مطرح کرده است. گوگل در بسیاری از موارد نصب رایگان آندروید بر روی گوشی های ساخت بعضی شرکت ها مانند سامسونگ را ممکن کرده و این امر شک کمیسیون اروپایی را سبب شده است.

رقبای گوگل معتقدند با این روش گوگل بازاریابی موثری را نیز برای دیگر خدمات خود مانند یویتیوب، جیمیل و نقشه به عمل آورده و قواعد رقابت منصفانه تجاری را رعایت نکرده است. گوگل پیش از این به سبب انحصارطلبی تجاری در زمینه ارائه خدمات جستجو از سوی کمیسیون اروپا مورد پرسش قرار گرفته است.

IT Iran
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ