تحلیل رویترز از قیمت طلا

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:به دنبال افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی و ادامه خروج ذخایر طلا از صندوق های سرمایه گذاری جهان قیمت طلا امروز چهارشنبه بار دیگر با کاهش روبرو شده است.

به گزارش ممتاز به نقل از رویترز، عدم تمایل سرمایه گذاران بین المللی برای سرمایه گذاری در بازار طلا سبب شد تا قیمت این فلز زرد امروز نیز با کاهش نسبی روبرو شده و به پایین ترین حد خود در دو ماه و نیم اخیر برسد.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز به مرز ۱۲۸۴ دلار رسیده است. قیمت طلا روز قبل برای لحظاتی به کمتر از ۱۲۷۷ دلار رسید که این پایین ترین رقم از ۱۱ فوریه بوده است.
طی هفته قبل میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر حدود ۱۰ تن کاهش داشته و این روند طی روزهای اخیر نیز ادامه داشته است.
بهبود عملکرد شاخص بورس در بازارهای بین المللی تاثیر بسیاری بر افت قیمت طلا داشته است.
به نظر می رسد واردات طلای هند در ماه های آوریل و می معادل نیمی از واردات این کشور در ماه مارس خواهد بود.

افت قیمت جذابیت طلا را برای سرمایه گذاران کاهش داده است 

تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که ادامه روند نزولی قیمت طلا در روزهای اخیر سبب شده تا جذابیت این فلز زرد برای سرمایه گذاران به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

به گزارش ممتاز به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس امپایر، انتشار یافتن گزارش های مربوط به بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا تاثیر بسیاری بر افت چشمگیر قیمت طلا در روزهای اخیر داشته و سبب شده تا این فلز زرد بار دیگر وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شود.
بر اساس این گزارش کاهش تعداد بیکاران آمریکایی طی هفته قبل که از سوی وزارت کار این کشور اعلام شد تاثیر بسیاری بر افت قیمت طلا و افزایش ارزش دلار داشته است.
افزایش شاخص اعتماد اقتصادی در آمریکا نیز تاثیر بسیاری بر عدم تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بازار طلا داشته است.
کاهش شدید میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به روند نزولی قیمت طلا دامن زده است. میزان ذخایر طلای این صندوق در هفته قبل بیش از ۱۰ تن کاهش داشته و به پایین ترین سطح خود از ۲۸ ژانویه رسیده است.
انتشار گزارش های مربوط به وضعیت تولیدات صنعتی آمریکا و چین در ساعات آینده نیز می تواند تاثیر بسیاری بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ