تحلیل سه چهره دربارهٔ انتخاب شهردار تهران

۲۹خردادماه،

 دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: منتخبین شورای شهر تهران در انتخاب شهردار به نصف به علاوه یک اعضا قناعت نکنند و با اجماع خود فردی را انتخاب کنند که در زمینه عمرانی دارای تجربه کافی باشد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگویی اظهار کرد: هر دو جناح سیاسی باید روی معیار تجربه موفق برای انتخاب شهردار تهران به توافق برسند.

وی ادامه داد: باید از کاندیداهای مطرح شده برای تصدی پست شهرداری تهران برنامه خواسته شود تا هر کدام عملیاتی‌تر بود به عنوان شهردار آینده تهران برگزیده شود.

شهردار پیشین تهران در پایان بر انتخاب فردی با تجربه عمرانی و آشنا به مسائل حمل و نقل و ترافیک شهری به عنوان شهردار تهران تاکید کرد.

هم‌چنین وزیر آموزش و پرورش دولت هشتم گفت: شهردار تهران باید مدیری آشنا به مسائل محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک شهری باشد.

مرتضی حاجی در گفت‌وگویی اظهار کرد: کارنامه اشخاص مطرح شده برای تصدی پست شهرداری تهران باید به صورت همه‌جانبه مورد بررسی قرار گیرد و فردی با سوابق عمرانی و آشنا به مسائل محیط زیست و مسائل اجتماعی به عنوان شهردار تهران برگزیده شود.

وی در ادامه بر لزوم چندبعدی بودن شهردار تهران تاکید کرد.

حاجی گفت: دو طرح برای شهر تهران تعریف شده و اولویت شهرداری تهران با کسی است که توانایی اجرای آن‌ها را داشته باشد.

صادق زیباکلام تحلیلگر مسایل سیاسی نیز در بخشی از یک گفت‌وگو با تاکید بر ضرورت «سلامت و پاک‌دستی اشخاص» به محسن هاشمی اشاره کرد و با بیان این‌که «وی در مدیریت مترو نشان داد که خطی و جناحی کار نمی‌کند» بعضی گمانه‌زنی‌ها در مورد انتخاب وی به عنوان شهردار تهران را یادآور شد و ابراز عقیده کرد: آن بخش از اصولگرایان که به دنبال پیشرفت، کارآمدی، پاسخگویی و مدیری غیرخطی می باشند از شهردار شدن محسن هاشمی دفاع می‌کنند، ولی بعضی از اصولگرایان که نگاه‌شان خطی و جناحی است به جای این‌که به دنبال مدیری کارآمد باشند به دنبال مدیری می باشند که به مواضع سیاسی شان نزدیکتر است.

وی پیش‌بینی کرد که «محسن هاشمی به صورت ناپلئونی در شورای شهر رای بیاورد و شهردار تهران شود.»


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *