تخصیص ارز مبادله‌ای به کالاهای اولویت ۸ از یکشنبه

۲۸ آبان ،

safdel-1.jpg

از فردا امکان تخصیص ارز به کالاهای اولویت هشتم در مرکز مبادله ارزی فراهم می‌شود.

حمید صافدل، رییس کل سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام خبر بالا اظهار کرد: با سازوکاری که در مرکز مبادله ارزی داریم، رفته‌رفته امکان تخصیص ارز به کالاهای اولویت نهم نیز براساس لیست بررسی‌شده فراهم می‌شود.

وی افزود: بانک مرکزی در حوزه‌ی ثبت سفارش رسیدگی‌های لازم را در خصوص متقاضیان دریافت ارز کالاهای اولویت هشتم در دستور کار قرار داده است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت با بیان این‌که در چند روز آینده اولویت نهم براساس غربالگیری لیست کالاهایی که قابلیت واردات دارند، ثبت سفارش می‌شوند گفت: این امکان در مرکز مبادله‌ی ارزی فراهم شده که در روزهای آتی کالاهایی که در اولویت ۹ قابلیت واردات دارند، ثبت سفارش شده و به آنها ارز تعلق گیرد.

صافدل در پایان درباره‌ی اعلام لیست تازه کالاهایی که واردات آنها ممنوع شده است، خاطر نشان کرد: لیست پیشی کالاهای ممنوعه وارداتی در روزهای پیش اعلام شد قابل استناد نیست.

اختصاص ارز مبادله ای به واردکنندگان اولویت هشتم در حالی است که طبق اظهارات کیومرث فتح الله کرمانشاهی، معاون کل سازمان توسعه تجارت، ثبت سفارش کالاهای موجود در اولویت گروه ۸ در مرکز مبادله دارندگان و متقاضیان ارز از دو هفته پیش آغاز شده بود.

اولویت هشتم شامل انواع عصاره‌ها، لامپ‌ها، ریش‌تراش‌ها، ماشین‌آلات خاکبرداری، یخچال‌فریزر، لاستیک سواری، ماشین رختشویی و ماشین ظرفشویی است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.