تخصیص ارز ۱۲۲۶ تومانی به واردات بعضی کالاها

دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : وزیر تازه صنعت، معدن و تجارت از اولین راهکار دولت تدبیر و امید برای مهار گرانی در بازار خبر داد و گفت: مقرر شد نرخ ارز برای کالاهای اساسی ۱۲۲۶ تومان و سایر کالاهای وارداتی ۲۵۰۰ تومان باشد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از روزنامه حمایت ؛ محمدرضا نعمت زاده در حاشیه مراسم معارفه خود دربارهٔ جزئیات تصمیم تازه دولت دربارهٔ کالاهای اساسی افزود: قرار شد قیمت کالاها در بازار براساس ارز ۱۲۲۶ تومان محاسبه و تعیین شود ولی دولت در پایان سال از محل بودجه یا منابع دیگر مابه‌التفاوت آن را به واردکنندگان بدهد.

وزیر تازه صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در جلسه اولین هیات دولت گزارشی از وضعیت کالاهای اساسی ارائه کردم که براساس آن گزارش، ذخایر کالاهای اساسی بسیار مناسب است و نگرانی در این باره وجود ندارد.هیات دولت هم تصویب کرد که بانک مرکزی و وزارتخانه‌های مربوط اقدامات لازم را برای ترخیص کالاهای اساسی وارد شده به کشور به ویژه تخلیه و ترخیص کشتی‌های حامل کالاهای اساسی را به عمل آورند.

وی در پاسخ به پرسشی دربارهٔ تحلیلش از بازار خودرو گفت: در هفته جاری جلسه ویژه خودرویی خواهیم داشت و تا دو هفته آینده نظرم را به تفصیل بیان خواهم کرد.همچنین نعمت زاده در مراسم معارفه خود تاکید کرد: ترمز کاهش تولید را باید کشید و اجازه نداد که کاهش تولید ادامه یابد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *