تخلفات گسترده، انتخابات کمیسیون معادن را باطل کرد

به دلیل تخلفات گسترده و تاثیرگذار در جریان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، این انتخابات ابطال شد.

تخلفات گسترده، انتخابات کمیسیون معادن را باطل کرد

به گزارش ممتاز نیوز، طبق اعلام کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران، هیات رئیسه اتاق ایران پس از بررسی اعتراض‌های صورت‌گرفته اعضای کمیسیون معادن و صنایع معدنی به روند برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای این کمیسیون و به دلیل وجود تقلب و تخلف‌های گسترده در جریان برگزاری این انتخابات، تصمیم به ابطال آن گرفت.

این انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شده و سبب تغییر تیم ریاست کمیسیون شده بود. اما به گفته یکی از اعضای کمیسیون معادن، عدم شفافیت در احراز هویت افراد حاضر در انتخابات، ایجاد مشکل در دسترسی برخی از رای‌دهندگان به سامانه انتخابات و انتصاب مالکیت سامانه برگزاری انتخابات به یکی از کاندیداها از جمله دلایل تصمیم هیات رئیسه اتاق ایران برای ابطال انتخابات بوده است.

همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که یکی دیگر از مهم‌ترین تخلف‌های صورت گرفته در این انتخابات، حضور افراد حذف شده از کمیسیون به دلیل غیبت‌های فراوان (۱۴ جلسه) در این انتخابات بوده است. این در حالی است که براساس شیوه‌نامه اتاق بازرگانی ایران، اعضای کمیسیون‌ها پس از ۵ جلسه غیبت، از عضویت در کمیسیون حذف شده و امکان حضور در جلسات و شرکت در انتخابات را ندارند.

براساس این گزارش ابطال انتخابات میان‌دوره‌ای کمیسیون‌ها صرفا مختص به کمیسیون معادن نبوده و انتخابات میان‌دوره‌ای کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته و کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی باطل شده و ابراهیم جمیلی در کمیسیون معادن و امینی در کمیسیون کشاورزی که پیشتر در انتخابات میان‌دوره‌ای به عنوان رییس کمیسیون معرفی شده بودند، به دلیل غیبت‌های مکرر مستعفی تلقی شده و امکان کاندیداتوری در انتخابات نخواهند داشت.

منبع: ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ